Atak nożownika w Belgii

Atak nożownika miał miejsce dziś w Gandawie, w północno-zachodniej Belgii, kilka minut po analogicznym ataku w Londynie. Według nieoficjalnych informacji napastnik został ranny w wyniku użycia broni palnej przez policjantów. Ranne zostały dwie osoby – informuje Dailymail.

Dzisiaj informaliśmy już o ataku uzbrojonego w maczetę mężczyzny przy londyńskiej trasie Streatham High Road. Został zastrzelony przez interweniującego policjanta. Tutaj również ranne zostały dwie osoby. Policja poinformowała: Mężczyzna został zastrzelony przez uzbrojonych funkcjonariuszy w Streatham (południowy Londyn – red.). Na tym etapie uważa się, że kilka osób zostało dźgniętych nożem. Okoliczności są oceniane; incydent został uznany za związany z terroryzmem.

Wedle świadków atakującego w Belgii postrzelono w rękę. Zajście miało miejsce na Bevrijdingslaan.

Zdjęcia dostępne w internecie pokazują mężczyznę przygwożdżonego do ziemi na ruchliwej drodze.

„Śledztwo jest w toku, komentarze odkładamy na później” – powiedział prokurator dziennikarzom HLN.

Kresy.pl / Daily Mail / HLN
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz