Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że władze mogą przywrócić obowiązek kwarantanny dla przybywających do Polski z określonych państw.

„Powrót ograniczeń jest możliwy, ale mamy nadzieję i do tego dążymy aby to nie był taki lockdown, jak wcześniej” – powiedział Müller w czwartkowym wydaniu programu „Graffiti” w telewizji Polsat News. Rzecznik rządu ujawnił jakie ograniczenia ma na myśli. Przywrócony może zostać obowiązek dwutygodniowej kwarantanny dla przyjeżdżających do Polski z innych państw.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Rozważamy kwestię wprowadzenia kwarantanny dla wybranych państw, gdzie zachorowań jest więcej. Trzeba się z tym liczyć” – wytłumaczył rzecznik rządu. Zasugerował nawet przybywających z jakich państw mogą dotyczyć odnowione ograniczenia – „Myślimy o tym, ze względu na to, co się dzieje w Hiszpanii czy Francji. Nie chcę mówić, które to będą kraje, ale uczciwie mówimy, że Polska rozważa wprowadzenie takich ograniczeń”.

Przedstawiciel rządu mówił też o perspektywie czasowej podjęcia decyzji o przywróceniu ograniczenia przeciwepidemicznego – „decyzja może zapaść w ciągu dwóch-trzech tygodni, ale może zapaść w ciągu kilku dni, jeśli epidemia uderzy w innych krajach”.

W poniedziałek podaliśmy informację litewskiego nadawcy publicznego, że władze Litwy także rozważają przywrócenie kwarantanny dla przyjezdnych z niektórych krajów. Wśród państw uważanych przez litewski rząd za niosące ryzyko jest Polska.

polsatnews.pl/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz