Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę, że do tej pory przebadano w Polsce 38674 próbek pod kątem wykrycia koronawirusa. Wynik pozytywny dało 1436 z nich, zaś 37238 wynik negatywny. 4,5 tys. testów wykonano w ciągu ostatniej doby. Dla porównania w Niemczech, liczba wykonanych dotychczas testów wynosi 410 000 – podał „Spiegel”.

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce wynosi 1436, zaś 16 osób zmarło z powodu choroby COVID-19. Łączna liczba przeprowadzonych testów na koronawirusa wynosi w Polsce 38674 (analogicznie, w Niemczech od 9 marca przebadano 410000 próbek).

Zobacz także: Koronawirus: Niemcy ogłosiły pakiet pomocowy – jego całkowita wartość sięgnie 750 miliardów euro

W czwartek portal „Spiegel” poinformował, że niemiecki wirusolog Christian Drosten stwierdził, iż w Niemczech co tydzień przeprowadza się pół miliona testów na obecność koronawirusa. Informacja obiegła niemiecką prasę. Jego zdaniem odpowiednia diagnostyka jest przyczyną relatywnie niskiej liczby zgonów w kraju, mimo dużej ilości zakażeń.

„W Niemczech co tydzień przeprowadzamy 500 000 testów” – stwierdził Drosten. „Mamy tak niewiele zgonów, ponieważ przeprowadzamy wiele diagnostyki laboratoryjnej” – dodał.

Informacje o tak wysokiej liczbie testów przeprowadzanych w Niemczech nie zostały jednak potwierdzone przez oficjalne źródła.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Merkel: Skutki koronawirusa mogą dotknąć 60 proc. Niemców

Z kolei Andreas Gassen z Krajowego Stowarzyszenia Lekarzy Ubezpieczeń Zdrowotnych (KBV) stwierdził w czasie czwartkowej konferencji prasowej, że od 9 marca wykonano w Niemczech łącznie 410 000 testów – podał „Spiegel”. Zanotowano w tym kraju dotychczas 43 700 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W Niemczech do tej pory śmierć z powodu choroby COVID-19 poniosło 270 osób (dane agencji DPA).

Kraj ten, mimo dużej liczby zakażeń, ma aktualnie jeden z najniższych wskaźników śmiertelności z powodu COVID-19 (0,5 procent – w porównaniu do 5,2 procent we Francji i 7 procent w Hiszpanii).

www.spiegel.de / twitter MZ / DPA / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz