Jak informuje w sobotę chiński oddział Agencji Prasowej Reuters, Chiny ściągają część obostrzeń z miasta Wuhan, w którym zaczęła się światowa pandemia koronawirusa.

Część usług takich jak transport publiczny czy sklepy są ponownie otwierane w chińskim mieście Wuhan – inforumje w sobotę Reuters. Po dwumiesięcznym odcięciu od reszty Chin, mieszkańcy miasta wracają do normalności.

Zobacz też: W Polsce przeprowadzono do tej pory 38674 testów na koronawirusa – w Niemczech 410000

Część rodzin może zobaczyć się pierwszy raz po bardzo długim czasie. “Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę zobaczyć swoją rodzinę” – mówił portalowi jeden ze spotkanych nastolatków. “Chcieliśmy się uściskać, ale na stacji ciągle są specjalne warunki i musieliśmy się powstrzymać”.

Chińskie Narodowa Komisja Zdrowia poinformowała, że w piątek odnotowano tylko 54 nowe przypadki koronawirusa. W Chinach łącznie odnotowano 81394 przypadki zakażenia i 3,295 ofiar śmiertelnych.

Jak informowaliśmy, Chiny wprowadzają nowe obostrzenia ze względu na rozwój pandemii głównie poza jej granicami. Nowe prawo wejdzie w życie 28 marca.
“Obcokrajowcy przybywający do Chin ze względu na konieczne ekonomiczne, naukowe lub technologiczne przedsięwzięcia czy z powodów humanitarnych, będą mogły ubiegać się o wizy w Chińskich ambasadach i konsulatach”.

Według chińskiego MSZ osoby posiadające wizy nie będą miały problemów z przekroczeniem granic do 28 marca.

Czytaj także: Chiny przesyłają Litwie pomoc na walkę z koronawirusem

“Zawieszenie jest czasowym środkiem, które podjęły Chiny ze względu na rozwój sytuacji i praktyki innych krajów” – czytamy na stronie. Ministerstwo zapewnia, że Chiny pozostaną w kontakcie ze wszystkimi partnerami i będzie przeprowadzać wymianę handlową tak jak do tej pory. Obostrzenia na granicach mogą zostać zmienione jeżeli sytuacja będzie ewoluować.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply