Ministerstwo Spraw Zagranicznych Chińskiej Republiki Ludowej poinformowało na swojej stronie o czasowym zawieszeniu możliwości przekraczania ich granic przez obcokrajowców.

Jak możemy przeczytać na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych Chińskiej Republiki Ludowej, Chińczycy zawieszają możliwość wjazdu do ich państwa.

Czytaj także: Chiny wysyłają kolejnych lekarzy do Włoch

Chiny wprowadzają nowe obostrzenia ze względu na rozwój pandemii głównie poza jej granicami. Nowe prawo wejdzie w życie 28 marca.

“Obcokrajowcy przybywający do Chin ze względu na konieczne ekonomiczne, naukowe lub technologiczne przedsięwzięcia czy z powodów humanitarnych, będą mogły ubiegać się o wizy w Chińskich ambasadach i konsulatach”.

Według chińskiego MSZ osoby posiadające wizy nie będą miały problemów z przekroczeniem granic do 28 marca.

Czytaj także: Chiny przesyłają Litwie pomoc na walkę z koronawirusem

“Zawieszenie jest czasowym środkiem, które podjęły Chiny ze względu na rozwój sytuacji i praktyki innych krajów” – czytamy na stronie. Ministerstwo zapewnia, że Chiny pozostaną w kontakcie ze wszystkimi partnerami i będzie przeprowadzać wymianę handlową tak jak do tej pory. Obostrzenia na granicach mogą zostać zmienione jeżeli sytuacja będzie ewoluować.

Jak pisaliśmy w środę w ciągu jednej doby liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Hiszpanii zwiększyła się o 738. Tym samym Hiszpania stała się kolejnym krajem, w którym sytuacja jest poważniejsza niż w Chinach.

Łącznie w Hiszpanii odnotowano 3434 zgony, gorsza sytuacja jest jedynie we Włoszech gdzie z powodu wirusa zmarło już 6820 osób.

Hiszpańskie służby medyczne, które same cierpią z powodu zarażeń, wystąpiły z pozwem przeciwko rządowi. Oskarżają władzę o nieprzygotowanie podstawowego sprzętu jak maski czy rękawice.

Kresy.pl/

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply