Ministerstwo Spraw Zagranicznych Chińskiej Republiki Ludowej poinformowało na swojej stronie o czasowym zawieszeniu możliwości przekraczania ich granic przez obcokrajowców.

Jak możemy przeczytać na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych Chińskiej Republiki Ludowej, Chińczycy zawieszają możliwość wjazdu do ich państwa.

Czytaj także: Chiny wysyłają kolejnych lekarzy do Włoch

Chiny wprowadzają nowe obostrzenia ze względu na rozwój pandemii głównie poza jej granicami. Nowe prawo wejdzie w życie 28 marca.

„Obcokrajowcy przybywający do Chin ze względu na konieczne ekonomiczne, naukowe lub technologiczne przedsięwzięcia czy z powodów humanitarnych, będą mogły ubiegać się o wizy w Chińskich ambasadach i konsulatach”.

Według chińskiego MSZ osoby posiadające wizy nie będą miały problemów z przekroczeniem granic do 28 marca.

Czytaj także: Chiny przesyłają Litwie pomoc na walkę z koronawirusem

„Zawieszenie jest czasowym środkiem, które podjęły Chiny ze względu na rozwój sytuacji i praktyki innych krajów” – czytamy na stronie. Ministerstwo zapewnia, że Chiny pozostaną w kontakcie ze wszystkimi partnerami i będzie przeprowadzać wymianę handlową tak jak do tej pory. Obostrzenia na granicach mogą zostać zmienione jeżeli sytuacja będzie ewoluować.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy w środę w ciągu jednej doby liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Hiszpanii zwiększyła się o 738. Tym samym Hiszpania stała się kolejnym krajem, w którym sytuacja jest poważniejsza niż w Chinach.

Łącznie w Hiszpanii odnotowano 3434 zgony, gorsza sytuacja jest jedynie we Włoszech gdzie z powodu wirusa zmarło już 6820 osób.

Hiszpańskie służby medyczne, które same cierpią z powodu zarażeń, wystąpiły z pozwem przeciwko rządowi. Oskarżają władzę o nieprzygotowanie podstawowego sprzętu jak maski czy rękawice.

Kresy.pl/
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz