Chiny wysłały na Litwę 20 tys. maseczek ochronnych oraz 120 tys. rękawiczek. Ponadto, Chińczycy przekażą Unii Europejskiej 2 mln masek medycznych, 200 tys. respiratorów i 50 tys. szybkich testów w celu opanowania epidemii koronawirusa.

Litewski rząd poinformował wczoraj że w piątek nad ranem do tego kraju dotrze pomoc medyczno-humanitarna z Chin, w postaci 20 tys. maseczek ochronnych oraz 120 tys. rękawiczek.

Rząd Republiki Litewskiej wyraził też wdzięczność chińskim i litewskim spółkom za solidarność i wsparcie. Podziękował też litewskim i chińskim placówkom dyplomatycznym w Pekinie i Wilnie za ich pośrednictwo w organizacji tej przesyłki. Litwa współpracuje z Państwem Środka w zakresie nabycia środków medycznych do zwalczania epidemii koronawirusa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
 

Kilka tygodni wcześniej to litewskie władze udzieliły 100 tys. euro pomocy mieszkańcom Chin cierpiącym z powodu epidemii, a także zwalczającym ją lekarzom i pracownikom medycznym.

Jak poinformował litewski resort zdrowia, w czwartek tuż przed północą na Litwie potwierdzono siedem nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Chodzi m.in. o dwóch nowych pacjentów leczonych w szpitalu w Kownie, którzy wrócili z Wielkiej Brytanii, a także o dwie inne osoby, które wróciły z Dominikany i przebywają w szpitalu w Kłajpedzie. Z kolei jeden nowy zakażony do osoba, która przyjechała z Polski. Łącznie, w czwartek zakażenie koronawirusem wykryto u 14 osób, a całkowita liczba zakażonych na Litwie wzrosła do 48.

W czwartek szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała, że Chiny przekażą Unii Europejskiej 2 mln masek medycznych N95, 200 tys. respiratorów i 50 tys. szybkich testów w celu opanowania epidemii koronawirusa. Powiedział jej o tym w rozmowie telefonicznej chiński premier Li Keqiang. Obecnie KE wraz z chińskim Ministerstwem Handlu omawiają szczegóły dostaw.

Przeczytaj: Duda: zwrócę się osobiście do prezydenta Chin ws. udostępnienia nam więcej środków ochronnych

Czytaj także: Estonia skarży się na działania Polski do NATO i USA

L24.lt / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Medor
    Medor :

    DYREKTOR SZPITALA W GENUI I PREZYDENT WŁOSKIEGO STOWARZYSZENIA DO SPRAW INFEKCJI PROF. MATTEO BASSETTI zajmuje wyjątkowe stanowisko wobec koronowirusa: “WE WŁOSZECH NIKT NIE ZMARŁ NA TEGO WIRUSA! NIE MA ŚMIERTELNYCH OFIAR!”
    https://globalna.info/2020/03/19/dyrektor-szpitala-w-genua-i-prezydent-wloskiego-stowarzyszenia-d-s-infekcji-we-wloszech-nikt-nie-zmarl-bezposrednio-od-covid-19/?unapproved=271&moderation-hash=5d6ef4ae604827e85abce2d620af1d25#comment-271