Chiny wysłały na Litwę 20 tys. maseczek ochronnych oraz 120 tys. rękawiczek. Ponadto, Chińczycy przekażą Unii Europejskiej 2 mln masek medycznych, 200 tys. respiratorów i 50 tys. szybkich testów w celu opanowania epidemii koronawirusa.

Litewski rząd poinformował wczoraj że w piątek nad ranem do tego kraju dotrze pomoc medyczno-humanitarna z Chin, w postaci 20 tys. maseczek ochronnych oraz 120 tys. rękawiczek.

Rząd Republiki Litewskiej wyraził też wdzięczność chińskim i litewskim spółkom za solidarność i wsparcie. Podziękował też litewskim i chińskim placówkom dyplomatycznym w Pekinie i Wilnie za ich pośrednictwo w organizacji tej przesyłki. Litwa współpracuje z Państwem Środka w zakresie nabycia środków medycznych do zwalczania epidemii koronawirusa.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Kilka tygodni wcześniej to litewskie władze udzieliły 100 tys. euro pomocy mieszkańcom Chin cierpiącym z powodu epidemii, a także zwalczającym ją lekarzom i pracownikom medycznym.

Jak poinformował litewski resort zdrowia, w czwartek tuż przed północą na Litwie potwierdzono siedem nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Chodzi m.in. o dwóch nowych pacjentów leczonych w szpitalu w Kownie, którzy wrócili z Wielkiej Brytanii, a także o dwie inne osoby, które wróciły z Dominikany i przebywają w szpitalu w Kłajpedzie. Z kolei jeden nowy zakażony do osoba, która przyjechała z Polski. Łącznie, w czwartek zakażenie koronawirusem wykryto u 14 osób, a całkowita liczba zakażonych na Litwie wzrosła do 48.

W czwartek szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała, że Chiny przekażą Unii Europejskiej 2 mln masek medycznych N95, 200 tys. respiratorów i 50 tys. szybkich testów w celu opanowania epidemii koronawirusa. Powiedział jej o tym w rozmowie telefonicznej chiński premier Li Keqiang. Obecnie KE wraz z chińskim Ministerstwem Handlu omawiają szczegóły dostaw.

Przeczytaj: Duda: zwrócę się osobiście do prezydenta Chin ws. udostępnienia nam więcej środków ochronnych

Czytaj także: Estonia skarży się na działania Polski do NATO i USA

L24.lt / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    Medor :

    DYREKTOR SZPITALA W GENUI I PREZYDENT WŁOSKIEGO STOWARZYSZENIA DO SPRAW INFEKCJI PROF. MATTEO BASSETTI zajmuje wyjątkowe stanowisko wobec koronowirusa: “WE WŁOSZECH NIKT NIE ZMARŁ NA TEGO WIRUSA! NIE MA ŚMIERTELNYCH OFIAR!”
    https://globalna.info/2020/03/19/dyrektor-szpitala-w-genua-i-prezydent-wloskiego-stowarzyszenia-d-s-infekcji-we-wloszech-nikt-nie-zmarl-bezposrednio-od-covid-19/?unapproved=271&moderation-hash=5d6ef4ae604827e85abce2d620af1d25#comment-271