W środę władze Chińskiej Republiki Ludowej wysłały z Pekinu trzeci zespół lekarzy, który ma pomóc włoskiej służbie zdrowia w walce z pandemią koronawirusa COVID-19.

W środę z prowincji Fujian wyleciał do Włoch zespół 14 lekarzy, jak podała agencja informacyjna Xinhua. Zespół składa się z doświadczonych lekarzy specjalizujących się w chorobach zakaźnych z kilku szpitali i z centrów zapobiegania i kontroli chorób zakaźnych w Fujian i Anhui. Lekarze ci mają podzielić się z włoskimi kolegami doświadczeniem w zakresie profilaktyki zakażeń koronawirusem i terapii powodowanej przez niego choroby.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem zadania od naszego kraju i zrobimy co w naszej mocy by pomóc narodowi włoskiemu poradzić sobie z trudnościami” – powiedział lider zespołu lekarzy Huang Yu.

Chińscy lekarze, którzy wylecieli w środę mają być skierowani do prowincji Toskania. Dodatkowo tym samym transportem ma dotrzeć do Włoch 30 respiratorów, 20 zestawów kontroli czynności życiowych, 30 tys. kombinezonów lekarskich, 300 tys. masek ochronnych, 20 tys. zaawansowanych masek ochronnych typu N95, 3 tys. osłon całej głowy.

Xinhua przypomina, że to już trzecia lekarska ekipa jaką Chińczycy wysłali do Włoch. Już wcześniej dotarło tam 22 lekarzy z ChRL a także 2o ton materiałów  medycznych.

We Włoszech odnotowano we wtorek 69176 zarażeń. W kraju tym odnotowano 6820 ofiar choroby spowodowanej przez koronawirusa.

Czytaj także: Światowa rewolucja koronawirusa

xinhuanet.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz