Jak informuje portal CNN, Departament Stanu USA chciał żeby państwa grupy G7 przeforsowały nowe nazewnictwo koronawirusa. Nowa nazwa miała brzmieć „wirus Wuhan”.

Jak pisze w środę portal, Stany Zjednoczone chciały żeby wszystkie państwa grupy G7 zgodziły się na stosowanie nazwy „wirus Wuhan”. Nie spotkało się to z aprobatą przedstawicieli innych krajów.

CNN twierdzi, że jeden z dyplomatów europejskich zarzucił amerykanom przekroczenie czerwonej linii. „Nie możemy zgodzić się z takim nazewnictwem” – miał powiedzieć w rozmowie z portalem.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Stany Zjednoczone miały też zaproponować wydanie oświadczenia, w którym G7 obwiniłoby Chiny o światową pandemię. W rozmowie z mediami Mike Pompeo mówił, że podczas środowego spotkania grupy G7, pandemia wirusa i jej przyczyny były głównymi tematami rozmów.

„Było dużo dyskusji między członkami G7 na temat międzynarodowej kampanii dezinformacyjnej, którą rozpoczęły i w dalszym ciągu prowadzą Chiny” – mówił.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Jak pisaliśmy na naszym portalu, Sekretarz Obrony USA Mike Esper nałożył 60 dniowy zakaz poruszania się za granicę amerykańskim wojskom. Jest to środek zapobiegający rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Zobacz także: Ukraina: Kanadyjscy żołnierze niepewni przyszłości w związku z pandemią koronawirusa

„Celem rozkazu jest upewnienie się, że nie przyniesiemy wirusa do kraju, nie zarazimy innych i nie rozniesiemy go w wojsku” – mówił Esper w rozmowie z dziennikarzem.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy na łamach naszego portalu, w wywiadzie udzielonym stacji telewizyjnej Fox News Channel, Donald Trump informował, że chce wrócić do normalnego funkcjonowania rynku do Świąt Wielkanocnych.

Zobacz także: Koronawirus: Na północy Włoch osoby powyżej 60 roku życia nie są podłączane do respiratorów

Amerykańska Izba Handlu i organizacje zrzeszające przedsiębiorców nie podzielają optymizmu prezydenta.

„Zachęcamy właścicieli biznesów i obywateli do słuchania przedstawicieli służby zdrowia w sprawie zachowania dystansu między ludźmi. Wierzymy, że powinniśmy wrócić do pracy tak szybko jak będzie to bezpieczne” – mówił Neil Bradley z Izby Handlu.

Kresy.pl/CNN

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz