Mark Esper Sekretarz Obrony USA nakazał w środę zaprzestać zagranicznych ruchów wojsk amerykańskich – pisze Agencja Prasowa Reuters.

Jak informuje w środę agencja, Sekretarz Obrony USA nałożył 60 dniowy zakaz poruszania się za granicę amerykańskim wojskom. Jest to środek zapobiegający rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Zobacz także: Ukraina: Kanadyjscy żołnierze niepewni przyszłości w związku z pandemią koronawirusa

„Celem rozkazu jest upewnienie się, że nie przyniesiemy wirusa do kraju, nie zarazimy innych i nie rozniesiemy go w wojsku” – mówił Esper w rozmowie z dziennikarzem.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Według amerykańskiego Sekretarza Obrony, nowy rozkaz ma nie wpłynąć na kluczowe działania armii. Jedną z nich jest wycofanie się wojsk Stanów Zjednoczonych z Afganistanu.

USA zobowiązały się w porozumieniu z Talibami do zmniejszenie swojej obecności w Afganistanie z 13000 do 8600 w przeciągu 135 dni. Porozumienie było podpisane miesiąc temu. „Rozkaz nie powinien zaszkodzić redukcji wojsk” – uspokajał Esper.

Do tej pory 277 amerykańskich żołnierzy zostało zarażonych koronawirusem, zaledwie w ciągu jednej doby ich liczba wzrosła o 30%.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Jak pisaliśmy na łamach naszego portalu, w wywiadzie udzielonym stacji telewizyjnej Fox News Channel, Donald Trump informował, że chce wrócić do normalnego funkcjonowania rynku do Świąt Wielkanocnych.

Zobacz także: Koronawirus: Na północy Włoch osoby powyżej 60 roku życia nie są podłączane do respiratorów

Amerykańska Izba Handlu i organizacje zrzeszające przedsiębiorców nie podzielają optymizmu prezydenta.

„Zachęcamy właścicieli biznesów i obywateli do słuchania przedstawicieli służby zdrowia w sprawie zachowania dystansu między ludźmi. Wierzymy, że powinniśmy wrócić do pracy tak szybko jak będzie to bezpieczne” – mówił Neil Bradley z Izby Handlu.

Kresy.pl/Reuters

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz