Gaj Peleg, lekarz pracujący w Parmie stwierdził w niedzielę w izraelskiej telewizji, że w północnych Włoszech nie zezwala się na podłączanie do respiratorów zakażonych koronawirusem osób powyżej 60. roku życia. Jest to spowodowane ograniczoną ilością sprzętu.

Jak informuje Polska Agencja prasowa (PAP), izraelski lekarz ujawnił w telewizji Keszet 12, że włoscy lekarze muszą podejmować dramatyczne decyzje dotyczące tego, który z pacjentów zostanie poddany leczeniu ratującemu życie. Jest to spowodowane brakiem respiratorów oraz urządzeń do resuscytacji.

Zobacz także: Hiszpania: Około 400 ofiar śmiertelnych koronawirusa w ciągu doby

„Słyszałem to od moich przyjaciół i współpracowników, którzy ustalili limit dla wieku, po którym nie można już pomóc – (limit ten wyznaczono na) 60 lat” – stwierdził w porannym programie. „(U pacjentów) powyżej 60. roku życia jest mniej intubacji i pełnego znieczulenia, a poniżej tego wieku pomagamy do samego końca i podajemy tlen” – dodał.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Hiszpania: W związku z rozwojem epidemii lekarze będą musieli decydować kogo uratować

Peleg pracuje na co dzień na oddziale ortopedycznym, który został zmieniony na przyjmujący osoby z Covid-19. Lekarz zaznaczył, że w miarę wzrostu liczby zakażonych, sytuacja się pogarsza.

„Przyjmujemy śmiertelnie chorych pacjentów z koronawirusem, pomagamy im i łagodzimy ich stan w ostatnich chwilach, pozwalając im rozmawiać z rodzinami, od których zostali odcięci na długi czas z powodu izolacji” – zaznaczył lekarz.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

We Włoszech odnotowano liczbę śmiertelnych ofiar koronawirusa większą niż w Chinach. Stwierdzono tam 4825 zgonów i ponad 53,5 tys. potwierdzonych zakażeń. 800 osób zmarło w tym kraju w czasie ostatniej doby.

pap / forsal.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. pjk77
    pjk77 :

    „Włoscy lekarze muszą podejmować dramatyczne decyzje” – nie muszą, tylko chcą, i nie lekarze, tylko pany władza. Taki program „eutanazja plus”, a przy okazji uratuje się system emerytalny przez usunięcie emerytów. Reszta to ściema. Logiczne wydaje się założenie, że liczby chorych są fikcyjne (bo niby co szczególnego mają w sobie Włosi, że padają jak muchy), a służą jedynie za uzasadnienie do eksterminacji starszych osób, które naprawdę złapały jakąś grypę czy inne zapalenie płuc.