W Hiszpanii między sobotnim a niedzielnym popołudniem zanotowano 394 nowe zgony z powodu koronawirusa i 3 646 zakażeń – poinformował w niedzielę hiszpański resort zdrowia.

Liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa zwiększyła się w Hiszpanii w ciągu ostatniej doby do 1720 przypadków, zaś osób zakażonych do ponad 28,5 tys. osób – informuje Polska Agencja Prasowa (PAP), powołując się na dane Ministerstwa Zdrowia Hiszpanii.

Zobacz także: Hiszpania: Duży wzrost liczby zakażeń koronawirusem. Aktualnie 24926 potwierdzonych przypadków

Hiszpańskie władze sanitarne informują jednak, że w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano mniej zakażeń w porównaniu z dobą poprzednią. Około 5 tys. wyniosła liczba infekcji między piątkiem a sobotą. Od soboty do niedzieli liczba ta wyniosła już niewiele ponad 3,6 tys.

Jak informuje PAP, największa ilość ofiar śmiertelnych dotychczas zanotowano na terenie wspólnoty autonomicznej Madrytu – 804 przypadki. Liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem sięga tam już prawie 9 tys.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Od soboty część szpitali w Madrycie zaczęła odmawiać przyjmowania zakażonych koronawirusem – powodem był brak łóżek. Kilkuset nowych pacjentów trafiło do szpitala polowego, który został otwarty w sobotę po południu przez wojsko na terenie targów IFEMA.

Jak informuje agencja, podobna placówka zaczęła także działać na terenie targów Fira w Barcelonie, stolicy Katalonii. Katalonia jest jednym z najbardziej dotkniętych przez epidemię regionów Hiszpanii. Odnotowano tam łącznie 122 zgony oraz ponad 4200 infekcji koronawirusem (do niedzielnego popołudnia).

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy wcześniej, związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w Hiszpanii lekarze muszą decydować kogo kierować na oddziały intensywnej terapii, a kogo nie. Kryteria to m.in. szansa na przeżycie, oczekiwana długość życia oraz „wartość społeczna” danej osoby.

pap / wnp.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz