W sobotę rano zanotowano duży wzrost liczby zakażonych koronawirusem w Hiszpanii – podaje agencja Reuters, powołując się na dane Ministerstwa Zdrowia Hiszpanii. W sobotę poinformowano o łącznie 24 926 przypadkach zakażeń oraz o 1326 zgonach wywołanych chorobą COVID-19.

Resort zdrowia Hiszpanii podaje, że liczba zgonów z powodu zakażenia koronawirusem w Hiszpanii wynosi łącznie 1326 przypadków (dane z piątku informowały o 1002 przypadkach). Łączna liczba zakażonych wzrosła do 24 926 (w piątek informowano o 19 980 przypadkach).

Jak informowaliśmy wczoraj, w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w Hiszpanii lekarze będą musieli decydować kogo kierować na oddziały intensywnej terapii, a kogo nie. Kryteria to m.in. szansa na przeżycie, oczekiwana długość życia oraz „wartość społeczna” danej osoby.

Jak pisaliśmy, plany analogicznych procedur powstały już we Włoszech. Jednostka zarządzania kryzysowego w Turynie przygotowała dokument, zgodnie z którym osoby powyżej 80 roku życia nie będą miały dostępu do intensywnej opieki, jeżeli zapotrzebowanie na pomoc medyczną wzrośnie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W zeszłą sobotę, w przemówieniu telewizyjnym premier Hiszpanii Pedro Sanchez ogłosił wprowadzenie stanu nadzwyczajnego, zgodnie z którym w całym kraju wprowadzono zakaz wychodzenia z domu poza określonymi przypadkami. „Zdrowie całej populacji Hiszpanii i konkretnych jednostek jest teraz głównym priorytetem, a jednocześnie musimy dbać bezpośrednio o nasze rodziny, samozatrudnionych i firmy” – mówił Sanchez.

Reuters / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz