W sobotę rano zanotowano duży wzrost liczby zakażonych koronawirusem w Hiszpanii – podaje agencja Reuters, powołując się na dane Ministerstwa Zdrowia Hiszpanii. W sobotę poinformowano o łącznie 24 926 przypadkach zakażeń oraz o 1326 zgonach wywołanych chorobą COVID-19.

Resort zdrowia Hiszpanii podaje, że liczba zgonów z powodu zakażenia koronawirusem w Hiszpanii wynosi łącznie 1326 przypadków (dane z piątku informowały o 1002 przypadkach). Łączna liczba zakażonych wzrosła do 24 926 (w piątek informowano o 19 980 przypadkach).

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Jak informowaliśmy wczoraj, w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w Hiszpanii lekarze będą musieli decydować kogo kierować na oddziały intensywnej terapii, a kogo nie. Kryteria to m.in. szansa na przeżycie, oczekiwana długość życia oraz „wartość społeczna” danej osoby.

Jak pisaliśmy, plany analogicznych procedur powstały już we Włoszech. Jednostka zarządzania kryzysowego w Turynie przygotowała dokument, zgodnie z którym osoby powyżej 80 roku życia nie będą miały dostępu do intensywnej opieki, jeżeli zapotrzebowanie na pomoc medyczną wzrośnie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W zeszłą sobotę, w przemówieniu telewizyjnym premier Hiszpanii Pedro Sanchez ogłosił wprowadzenie stanu nadzwyczajnego, zgodnie z którym w całym kraju wprowadzono zakaz wychodzenia z domu poza określonymi przypadkami. „Zdrowie całej populacji Hiszpanii i konkretnych jednostek jest teraz głównym priorytetem, a jednocześnie musimy dbać bezpośrednio o nasze rodziny, samozatrudnionych i firmy” – mówił Sanchez.

Reuters / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz