W sobotę rano zanotowano duży wzrost liczby zakażonych koronawirusem w Hiszpanii – podaje agencja Reuters, powołując się na dane Ministerstwa Zdrowia Hiszpanii. W sobotę poinformowano o łącznie 24 926 przypadkach zakażeń oraz o 1326 zgonach wywołanych chorobą COVID-19.

Resort zdrowia Hiszpanii podaje, że liczba zgonów z powodu zakażenia koronawirusem w Hiszpanii wynosi łącznie 1326 przypadków (dane z piątku informowały o 1002 przypadkach). Łączna liczba zakażonych wzrosła do 24 926 (w piątek informowano o 19 980 przypadkach).

Jak informowaliśmy wczoraj, w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w Hiszpanii lekarze będą musieli decydować kogo kierować na oddziały intensywnej terapii, a kogo nie. Kryteria to m.in. szansa na przeżycie, oczekiwana długość życia oraz „wartość społeczna” danej osoby.

Jak pisaliśmy, plany analogicznych procedur powstały już we Włoszech. Jednostka zarządzania kryzysowego w Turynie przygotowała dokument, zgodnie z którym osoby powyżej 80 roku życia nie będą miały dostępu do intensywnej opieki, jeżeli zapotrzebowanie na pomoc medyczną wzrośnie.

W zeszłą sobotę, w przemówieniu telewizyjnym premier Hiszpanii Pedro Sanchez ogłosił wprowadzenie stanu nadzwyczajnego, zgodnie z którym w całym kraju wprowadzono zakaz wychodzenia z domu poza określonymi przypadkami. „Zdrowie całej populacji Hiszpanii i konkretnych jednostek jest teraz głównym priorytetem, a jednocześnie musimy dbać bezpośrednio o nasze rodziny, samozatrudnionych i firmy” – mówił Sanchez.

Reuters / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply