Profesor Michael Tanchum alarmował w piątek na twitterze, że wzrost zakażeń koronawirusem w Turcji jest znacznie szybszy niż we Włoszech.

Profesor Michael Tanchum udostępnił na swoim profilu w mediach społecznościowych wykres rozwoju koronawirusa w Turcji. Po porównaniu przypadków zakażenia z czasem, w którym były one zgłaszane okazuje się, że wirus w Turcji rozwija się szybciej niż we Włoszech.

W ostatnich 24 godzinach w Turcji z powodu koronawirusa zmarło pięć osób. Wzrosła również liczba potwierdzonych przypadków, obecnie jest to 670 osób. Przez ostatnią dobę w Turcji wykonano 3656 testów z czego aż 311 wyszła pozytywnie.

Wzrost potwierdzonych zakażeń pojawił się gdy Turcja zdecydowała się na rozszerzenie badań. Do tej pory testowani byli jedynie obywatele przybywający z zagranicy.

Prywatne szpitale zostały poproszone o oddanie swoich oddziałów intensywnej terapii pacjentom z COVID-19 – pisze agencja prasowa Bloomberg.

Zobacz także: Turcja i Rosja porozumiały się ws. współpracy wojskowej w Idlib. Ruszają wspólne patrole

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Prezydent Turcji, Recep Erdogan ogłosił plan pomocy biznesowi. Na ten cel zostanie przeznaczone ponad 15 miliardów dolarów. Narodowy bank turecki poprosił prywatne placówki o odroczenie ściągania płatności od pożyczkobiorców, przygotowywane mają być rozwiązania, które pomogą także systemowi bankowemu.

Zobacz także: Turcja: Trzech przemytników ludzi skazanych na 125 lat więzienia każdy

Kresy.pl/Bloomberg

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz