Profesor Michael Tanchum alarmował w piątek na twitterze, że wzrost zakażeń koronawirusem w Turcji jest znacznie szybszy niż we Włoszech.

Profesor Michael Tanchum udostępnił na swoim profilu w mediach społecznościowych wykres rozwoju koronawirusa w Turcji. Po porównaniu przypadków zakażenia z czasem, w którym były one zgłaszane okazuje się, że wirus w Turcji rozwija się szybciej niż we Włoszech.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W ostatnich 24 godzinach w Turcji z powodu koronawirusa zmarło pięć osób. Wzrosła również liczba potwierdzonych przypadków, obecnie jest to 670 osób. Przez ostatnią dobę w Turcji wykonano 3656 testów z czego aż 311 wyszła pozytywnie.

Wzrost potwierdzonych zakażeń pojawił się gdy Turcja zdecydowała się na rozszerzenie badań. Do tej pory testowani byli jedynie obywatele przybywający z zagranicy.

Prywatne szpitale zostały poproszone o oddanie swoich oddziałów intensywnej terapii pacjentom z COVID-19 – pisze agencja prasowa Bloomberg.

Zobacz także: Turcja i Rosja porozumiały się ws. współpracy wojskowej w Idlib. Ruszają wspólne patrole

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Prezydent Turcji, Recep Erdogan ogłosił plan pomocy biznesowi. Na ten cel zostanie przeznaczone ponad 15 miliardów dolarów. Narodowy bank turecki poprosił prywatne placówki o odroczenie ściągania płatności od pożyczkobiorców, przygotowywane mają być rozwiązania, które pomogą także systemowi bankowemu.

Zobacz także: Turcja: Trzech przemytników ludzi skazanych na 125 lat więzienia każdy

Kresy.pl/Bloomberg
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz