Turecki sąd skazał trzech przemytników ludzi na 125 lat pozbawienia wolności – pisze w piątek portal Breitbart. Zostali oni skazani między innymi za przyczynienie się do utonięcia dwuletniego syryjskiego chłopca.

Jak donosi w piątek Breitbart, trzech oskarżonych było opisanych przez sąd jako „organizatorzy przemytu ludzi”. Każdy z nich został skazany na 125 lat pozbawienia wolności. Niewymienieni z nazwiska sprawcy, mieli szmuglować Syryjczyków i Kurdów ku wybrzeżom Grecji.

Podczas prowadzenia śledztwa, trójka przemytników miała próbować zbiec z Turcji, zostali jednak złapani w prowincji Adana i osadzeni w areszcie w Bodrum. Przestępcy zostali skazani za utopienie przez okres swojej działalności 14 osób. Zdjęcia martwego chłopca, wykonane w 2015 roku obiegło świat i przyczyniło się do schwytania sprawców.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informowaliśmy, na granicy Grecji i Turcji doszło do kolejnego kryzysu imigranckiego. W związku z walkami trwającymi w syryjskiej prowincji Idlib, ostatnim dużym bastionie wspieranych przez Turcję islamistycznych bojówkarzy i związanej z tym wielkiej, kilkusettysięcznej fali uchodźców kierujących się w stronę granicy z Turcją, turecka policja, straż przybrzeżna oraz straż graniczną otrzymały rozkaz ustąpienia mi w razie prób przekraczania granicy na lądzie i na morzu.

„Zdecydowaliśmy, ze skutkiem natychmiastowym, żeby nie powstrzymywać syryjskich uchodźców od przedostawania się do Europy lądem lub morzem. Wszyscy uchodźcy, w tym Syryjczycy, mogą teraz spokojnie wjeżdżać do Unii Europejskiej” – powiedział anonimowy urzędnik rządowy. Dodał, że brzemię goszczenia u siebie tak wielu migrantów jest zbyt ciężkie dla jakiegokolwiek pojedynczego kraju.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Na naszym portalu pisaliśmy, że władze tureckie pomagają w przedostaniu się imigrantów do granicy. Opisywaliśmy nagranie na którym jeden z imigrantów mówi: „Dostaliśmy się na granicę autokarem. Władze podwiozły nas do granicy i kazały nam przejść na drugą stronę. Przecięliśmy drut kolczasty i przeszliśmy”. Pisaliśmy także o burmistrzu miasta Bolu, który pomaga imigrantom w dostaniu się na grecką granicę przez zapewnienie im darmowego transportu autobusami.

Kresy.pl/Breitbart
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz