Turecki sąd skazał trzech przemytników ludzi na 125 lat pozbawienia wolności – pisze w piątek portal Breitbart. Zostali oni skazani między innymi za przyczynienie się do utonięcia dwuletniego syryjskiego chłopca.

Jak donosi w piątek Breitbart, trzech oskarżonych było opisanych przez sąd jako „organizatorzy przemytu ludzi”. Każdy z nich został skazany na 125 lat pozbawienia wolności. Niewymienieni z nazwiska sprawcy, mieli szmuglować Syryjczyków i Kurdów ku wybrzeżom Grecji.

Podczas prowadzenia śledztwa, trójka przemytników miała próbować zbiec z Turcji, zostali jednak złapani w prowincji Adana i osadzeni w areszcie w Bodrum. Przestępcy zostali skazani za utopienie przez okres swojej działalności 14 osób. Zdjęcia martwego chłopca, wykonane w 2015 roku obiegło świat i przyczyniło się do schwytania sprawców.

Jak informowaliśmy, na granicy Grecji i Turcji doszło do kolejnego kryzysu imigranckiego. W związku z walkami trwającymi w syryjskiej prowincji Idlib, ostatnim dużym bastionie wspieranych przez Turcję islamistycznych bojówkarzy i związanej z tym wielkiej, kilkusettysięcznej fali uchodźców kierujących się w stronę granicy z Turcją, turecka policja, straż przybrzeżna oraz straż graniczną otrzymały rozkaz ustąpienia mi w razie prób przekraczania granicy na lądzie i na morzu.

„Zdecydowaliśmy, ze skutkiem natychmiastowym, żeby nie powstrzymywać syryjskich uchodźców od przedostawania się do Europy lądem lub morzem. Wszyscy uchodźcy, w tym Syryjczycy, mogą teraz spokojnie wjeżdżać do Unii Europejskiej” – powiedział anonimowy urzędnik rządowy. Dodał, że brzemię goszczenia u siebie tak wielu migrantów jest zbyt ciężkie dla jakiegokolwiek pojedynczego kraju.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Na naszym portalu pisaliśmy, że władze tureckie pomagają w przedostaniu się imigrantów do granicy. Opisywaliśmy nagranie na którym jeden z imigrantów mówi: „Dostaliśmy się na granicę autokarem. Władze podwiozły nas do granicy i kazały nam przejść na drugą stronę. Przecięliśmy drut kolczasty i przeszliśmy”. Pisaliśmy także o burmistrzu miasta Bolu, który pomaga imigrantom w dostaniu się na grecką granicę przez zapewnienie im darmowego transportu autobusami.

Kresy.pl/Breitbart

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz