Turecki burmistrz zapewnia imigrantom transport autobusem na granicę z Grecją [+Video]

Tanju Ozcan burmistrz miasta Bolu pomaga imigrantom w dostaniu się na grecką granicę. Zapewnia im darmowy transport autobusowy – informuje portal Euronews.com

Agencja prasowa Euronews poinformowała w sobotę o działaniach władz tureckiego miasta Bolu. Tamtejszy burmistrz ma zapewniać imigrantom darmowy przejazd do Edrine, prowincji graniczącej z Grecją.

Burmistrz miasta zapewnia, że zapewni darmowy przejazd wszystkim osobom, które się zgłoszą do miasta o pomoc. „Przygotowaliśmy plan i jesteśmy zdecydowani zapewnić darmowe autobusy dla uchodźców w Bolu, które zawiozą ich do Edirne” – mówił w rozmowie z mediami.

„Uchodźcy, którzy mają wolę dostać się do Edirne mogą aplikować do urzędu w Bolu i jego filii. Jesteśmy gotowi zapewnić transport dowolnej liczbie imigrantów”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W związku z walkami trwającymi w syryjskiej prowincji Idlib, ostatnim dużym bastionie wspieranych przez Turcję islamistycznych bojówkarzy i związanej z tym wielkiej, kilkusettysięcznej fali uchodźców kierujących się w stronę granicy z Turcją, turecka policja, straż przybrzeżna oraz straż graniczną otrzymały rozkaz ustąpienia im w razie prób przekraczania granicy na lądzie i na morzu.

Czytaj także: Turcja będzie przepuszczać migrantów do Europy

W Turcji przebywa obecnie około 3,7 mln syryjskich uchodźców, którymi władze w Ankarze zajmują się na mocy umowy z 2016 z Unią Europejską, w zamian za miliardy euro, jednocześnie powstrzymując ich napływ do Europy. Eksperci ostrzegają, że wśród uciekinierów, którzy mogą podjąć próbę przedostania się do Europy, mogą być byli bojownicy i sympatycy Państwa Islamskiego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informowaliśmy, bułgarski minister obrony Krasimir Karakaczanow powiedział, że władze Bułgarii są gotowe wysłać na granicę z Turcją do 1000 żołnierzy i 140 jednostek sprzętu wojskowego, żeby powstrzymać napływ nielegalnych migrantów do kraju. Minister oświadczył, że bułgarscy pogranicznicy uniemożliwili przedostanie się z Turcji do Bułgarii dwóch grupom migrantów, liczącym po około 30 osób.

Z kolei agencja AFP, powołując się na greckie źródła policyjne podała, że w piątek grecka straż graniczna zatrzymała setki migrantów, którzy próbowali dostać się na terytorium Grecji z Turcji. Przez przejście graniczne w miejscowości Kastana w północno-wschodniej Grecji próbowało przedostać się wczoraj kilkaset osób. Nie podano dokładnej liczby ludzi, przy czym już rano informowano, że w pobliżu granicy turecko-greckiej jest około 300 osób. W związku z sytuacją, władze Grecji zdecydowały o zaostrzeniu kontroli na granicach.

Kresy.pl/Euronews.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz