Koronawirus: PKP Intercity zawiesza 174 połączenia kolejowe

We wtorek PKP intercity poinformowało, że w najbliższych dniach dojdzie do zawieszenia w kursowaniu 174 pociągów. Relacje kilkudziesięciu kolejnych składów zostaną skrócone. Na stronie przewoźnika jest już dostępna pełna lista zawieszonych lub zmienionych połączeń.

Spółka opublikowała we wtorek wieczorem pełną listę zawieszonych połączeń. Łącznie jest ich 174. Ponadto skróconych zostanie 40 relacji. W wielu działających połączeniach wprowadzone zostaną zmiany. Działania PKP Intercity wynikają z braku zapotrzebowania na podróże, który jest efektem epidemii koronawirusa. Chodzi także o problemy kadrowe – uszczuplone zostały drużyny konduktorskie, ponieważ część ich członków musiała zostać w domu np. w celu opieki nad dziećmi.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Zobacz także: Rząd wprowadza w Polsce stan zagrożenia epidemicznego

Jak czytamy na stronie przewoźnika: „ze względu na zmniejszające się zainteresowanie przejazdami wynikające z wprowadzonych ograniczeń m.in. w zakresie działalności placówek kulturowych i oświatowych, delegacji oraz trwający stan zagrożenia epidemicznego w Polsce, a także w związku z trudnościami w zapewnieniu obsługi pociągów, PKP Intercity informuje o tymczasowym ograniczeniu oferty przewozowej i zmniejszeniu częstotliwości kursowania niektórych pociągów, w tym połączeń realizowanych w ramach umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego. Sytuacja jest stale monitorowana a wszelkie decyzje Spółki są podejmowane w oparciu o analizy frekwencji w pociągach przewoźnika”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Poczta Polska przywraca możliwość wysyłania paczek do niektórych krajów

Jak deklarował wcześniej przewoźnik, od początku tygodnia poziom pracy eksploatacyjnej polskich kolei spadł niemalże o połowę. Z kolei według danych Ministerstwa Infrastruktury, na które powołał się portal Rynek Kolejowy, zajętość miejsc w pociągach wynosił na początku tygodnia zaledwie 20 procent.

Przewoźnik zachęca do śledzenia informacji na jego stronie internetowej – intercity.pl. Pod tym linkiem można znaleźć pełną listę odwołanych lub zmienionych połączeń.

intercity.pl / rynek-kolejowy.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz