Poczta Polska wznawia wysyłanie niektórych przesyłek, np. paczek i listów, m.in do Niemiec, Czech i Słowacji – poinformowała spółka we wtorek.

Jak określono w komunikacie, “wysyłanie przesyłek zagranicznych (bez przesyłek EMS) zostaje przywrócone do następujących krajów w podanym zakresie”.

Do Niemiec – listy (priorytetowe i ekonomiczne), paczki (priorytetowe i ekonomiczne) oraz GLOBAL Expres; Czechy i Słowacja – listy (priorytetowe i ekonomiczne),  paczki (priorytetowe i ekonomiczne); Ukraina – listy (ekonomiczne), list polecone (priorytetowe), paczki (ekonomiczne) oraz Paczka UKRAINA PLUS; Białoruś, Litwa, Łotwa, Dania, Hiszpania, Portugalia, Belgia, Holandia – listy ekonomiczne oraz paczki ekonomiczne; Meksyk (drogą morską) – listy ekonomiczne; USA i Kanada (drogą morską) – listy (ekonomiczne) oraz paczki (ekonomiczne).

Spółka informuje ponadto, że “zawieszenie przyjmowania przesyłek pocztowych do innych krajów nie wymienionych powyżej nadal obowiązuje”.

Zobacz także: Nadawaj paczki z InPost

Poczta Polska zaznacza, że będzie na bieżąco informowała o wszelkich zmianach w zakresie realizacji zagranicznych usług pocztowych.

W poniedziałek Poczta Polska całkowicie wstrzymała przyjmowanie zagranicznych paczek. O decyzji spółka poinformowała w sobotę. Jak podała wówczas, “respektując wytyczne rządu sformułowane w specustawie dotyczącej zapobiegania i zwalczania koronawirusa oraz związane z ogłoszeniem stanu epidemicznego, od najbliższego poniedziałku (16.03 br.) w związku z zawieszeniem transportu lotniczego Poczta wstrzymuje przyjęcia przesyłek do innych krajów”.

poczta-polska.pl / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply