Poczta Polska wstrzymuje w poniedziałek przyjęcia przesyłek do innych krajów – poinformowała spółka w sobotę. Organizacja pracy jej placówek także ulega zmianie.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa (PAP), w komunikacie Poczty Polskiej zawarto następujące informacje: “respektując wytyczne rządu sformułowane w specustawie dotyczącej zapobiegania i zwalczania koronawirusa oraz związane z ogłoszeniem stanu epidemicznego, od najbliższego poniedziałku (16.03 br.) w związku z zawieszeniem transportu lotniczego Poczta wstrzymuje przyjęcia przesyłek do innych krajów”.

Zobacz także: Rząd wprowadza w Polsce stan zagrożenia epidemicznego

Czas pracy placówek zostanie skrócony. W dni robocze będzie wynosił 6 godzin. W wybrane dni placówka będzie czynna w godz. 14-20 lub zamiennie przez trzy godziny w sobotę. Pozostałe placówki, czynne dotychczas w soboty, będą obsługiwać klientów przez trzy godziny – czytamy w komunikacie.

Spółka poinformowała także, że skrócona zostaje praca placówek całodobowych. Będą one czynne przez 7 dni w tygodniu od godz. 8:00 do 20:00. Nieczynne będą natomiast punkty obsługi klienta w Galeriach Handlowych.

W komunikacie podkreślono także, że organizacja obsługi klienta w placówkach pocztowych będzie oparta o zasadę, z godnie z którą przy każdym czynnym okienku może przebywać tylko jedna osoba.

“Mając na uwadze bezpieczeństwo klientów i pracowników w placówkach zostały już wprowadzone tzw. STREFY OCHRONNE w bezpośredniej obsłudze klienta. Osoby wchodzące do placówki proszone są o zachowanie odległości około 1,5 metra podczas oczekiwania na obsługę i pozostawanie za znajdującą się na podłodze taśmą także w trakcie obsługi. Bliżej do pracownika klienci powinni podchodzić jedynie w celu okazania dokumentów i innych niezbędnych czynności, na wyraźną prośbę pracownika Poczty” – podano w komunikacie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Poczta Polska poinformowała także, że nie zmienią się zasady wypłat rentowo-emerytalnych. Zostaną wdrożone specjalne procedury dla osób objętych kwarantanną, które pobierają te świadczenia. Dodano także, że spółka jest w kontakcie z wojewódzkimi inspektorami sanitarnymi.

Dodano także, że zostały zakupione płyny dezynfekcyjne i rękawiczki oraz dodatkowe środki dla pracowników. Powinny trafić do placówek najpóźniej w poniedziałek – aktualnie trwa ich dystrybucja.

Zobacz także: Trzeci zgon w Polsce z powodu koronawirusa. Łączna liczba zakażonych przekroczyła 100

poczta-polska.pl / pap / rmf24.pl / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply