Jak informuje w środę Agencja Prasowa Reuters, Donald Trump prezydent Stanów Zjednoczonych chciałby wrócić do normalnego funkcjonowania gospodarki w okolicach Wielkanocy.

W wywiadzie udzielonym stacji telewizyjnej Fox News Channel, Donald Trump informował, że chce wrócić do normalnego funkcjonowania rynku do Świąt Wielkanocnych – pisze Reuters.

Amerykańska Izba Handlu i organizacje zrzeszające przedsiębiorców nie podzielają optymizmu prezydenta.

“Zachęcamy właścicieli biznesów i obywateli do słuchania przedstawicieli służby zdrowia w sprawie zachowania dystansu między ludźmi. Wierzymy, że powinniśmy wrócić do pracy tak szybko jak będzie to bezpieczne” – mówił Neil Bradley z Izby Handlu.

Jak informowaliśmy, W stanie Nowy Jork jest aktualnie więcej przypadków koronawirusa niż we Francji czy Korei Południowej. Aktualna liczba potwierdzonych zakażeń wynosi 15168 – wynika z danych przedstawionych w niedzielę przez gubernatora stanu Andrew Cuomo.

Nowy Jork stanowi centrum epidemii w Stanach Zjednoczonych. Jak informuje portal CNBC, według danych zebranych przez Johns Hopkins University w Nowym Jorku jest teraz więcej przypadków COVID-19 niż kilku krajach, m.in. Francji, Korei Południowej, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Na drugim miejscu pod względem liczby zakażeń w USA plasuje się Waszyngton – 1647, na trzecim zaś, Kalifornia – 1518.

Zobacz także: Koronawirus: Na północy Włoch osoby powyżej 60 roku życia nie są podłączane do respiratorów

Cuomo zaznaczył, że stan wykonał 61 000 testów na koronawirusa. Poprzedniej doby przebadano 15000 próbek – potwierdzono 4800 przypadków zakażeń.

Cuomo zapowiedział w niedzielę, że zwrócił się do rządu federalnego z prośbą o zakupienie dodatkowego sprzętu medycznego. Podpisał także umowę na budowę kilku szpitali polowych w celu leczenia pacjentów z koronawirusem.

Tymczasowe szpitale polowe zostaną wybudowane w Stony Brook, Westbury, Westchester oraz Jacob K. Javits Convention Center. Każdy z nich będzie posiadał miejsca dla 250 pacjentów.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply