W stanie Nowy Jork jest aktualnie więcej przypadków koronawirusa niż we Francji czy Korei Południowej. Aktualna liczba potwierdzonych zakażeń wynosi 15168 – wynika z danych przedstawionych w niedzielę przez gubernatora stanu Andrew Cuomo.

Nowy Jork stanowi centrum epidemii w Stanach Zjednoczonych. Jak informuje portal CNBC, według danych zebranych przez Johns Hopkins University w Nowym Jorku jest teraz więcej przypadków COVID-19 niż kilku krajach, m.in. Francji, Korei Południowej, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Na drugim miejscu pod względem liczby zakażeń w USA plasuje się Waszyngton – 1647, na trzecim zaś, Kalifornia – 1518.

Zobacz także: Koronawirus: Na północy Włoch osoby powyżej 60 roku życia nie są podłączane do respiratorów

Cuomo zaznaczył, że stan wykonał 61 000 testów na koronawirusa. Poprzedniej doby przebadano 15000 próbek – potwierdzono 4800 przypadków zakażeń.

Cuomo zapowiedział w niedzielę, że zwrócił się do rządu federalnego z prośbą o zakupienie dodatkowego sprzętu medycznego. Podpisał także umowę na budowę kilku szpitali polowych w celu leczenia pacjentów z koronawirusem.

Tymczasowe szpitale polowe zostaną wybudowane w Stony Brook, Westbury, Westchester oraz Jacob K. Javits Convention Center. Każdy z nich będzie posiadał miejsca dla 250 pacjentów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Koronawirus na Ukrainie: stan nadzwyczajny w Kijowie i Obwodzie Stanisławowskim

Stan Nowy Jork prowadzi aktualnie badania kliniczne nad wykorzystaniem hydroksychlorochiny i azytromycyny w walce z koronawirusem (informacje z różnych krajów m.in. afrykańskich, wskazują na wysoką skutecznośc preparatów w zwalczaniu i łagodzeniu objawów COVID-19).

Cuomo zasugerował także, że rząd federalny powinien zacząć nacjonalizować sprzęt medyczny. „To jest po prostu niemożliwa do opanowania w inny sposób sytuacja, jeśli nie zdobędziemy sprzętu, zaprzepaścimy szansę na uratowanie wielu ludzkich istnień”.

nytimes.com / cnbc.com / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz