Rząd Litwy zapowiada ponowne zaostrzenie środków przeciwepidemicznych w kraju w tym możliwość wprowadzenia obowiązku przechodzenia kwarantanny przez wjeżdżających obywateli Polski.

Jak poinformowała w poniedziałek główna epidemiolog przy Ministerstwie Zdrowia Litwy Loreta Ašoklienė obywatele powinni być ostrożni w planowaniu swoich podróży. Jak podaje portal litewskiego nadawcy publicznego LRT Ašoklienė zaznaczyła, że już kilku państw europejskich zostało objętych litewskimi obostrzeniami przeciwepidemicznymi zakładającymi konieczność odbywania dwutygodniowej kwarantanny w przypadku wjazdu na terytorium Litwy z tych państw. Obostrzenia te obejmują kraje w których współczynnik osób zakażonych koronawirusem SARS CoV-2 na 100 tys. mieszkańców wynosi średnio po 16 dziennie w ciągu dwóch poprzednich tygodni.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Do krajów tych zaliczają się obecnie Luksemburg, Rumunia, Szwecja, Bułgaria, Portugalia, Hiszpania, Chorwacja, Belgia, Czechy, Austria i Szwajcaria. Ašoklienė dodała przy tym, że blisko poziomu wymuszającego na przybywających z tych państw przechodzenie kwarantanny na Litwie są już także Wielka Brytania, Francja, Słowenia i Polska. Władze Litwy spodziewają się, że sytuacja epidemiczna w tych państwach będzie się pogarszać.

Ale pogarsza się ona także na Litwie, gdzie jak podaje portal Worldometers.info w ciągu doby liczba nowych wykrytych przypadków zakażenia wyniosła 11. Na Litwie zaczęto wykrywać nowe przypadki od 15 lipca.

W związku z tym władze Litwy postanowiły zaostrzyć środki przeciwepidemiczne także wobec mieszkańców Litwy. Od czwartku ponownie ma zostać wprowadzony obowiązek zakładania masek ochronnych w publicznych przestrzeniach zamkniętych takich jak sklepy i w pojazdach transportu publicznego.

Czytaj także: Jak dyskryminuje Litwa

lrt.lt/wordlometers.info/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz