Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła w piątek koniec pandemii Covid-19. Szef WHO poinformował o “zakończenia stanu zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym”.

Szef WHO ogłosił w piątek, że pandemia COVID-19 dobiegła końca. “Wczoraj Komitet ds. Sytuacji Nadzwyczajnych spotkał się po raz 15. i zalecił mi ogłoszenie zakończenia stanu zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym. Przyjąłem tę radę” – napisał dyrektor generalny organizacji Tedros Adhanom Ghebreyesus na jej oficjalnym profilu na Twitterze.

Jak dodał, “nie oznacza to jednak, że COVID-19 przestał być globalnym zagrożeniem dla zdrowia”. “W zeszłym tygodniu COVID-19 odbierał życie co trzy minuty – i to tylko zgony, o których wiemy” – zaznaczył.

Szef WHO podkreślił, że “wirus z nami zostanie”. “W tej chwili tysiące ludzi na całym świecie walczą o życie na oddziałach intensywnej terapii. A kolejne miliony nadal żyją z wyniszczającymi skutkami COVID-19” – napisał.

Zobacz także: Media: Coraz więcej pacjentów w Niemczech skarży się na objawy po szczepieniu przeciw Covid-19. “Temat był wyciszany zbyt długo”

Zaznaczył, że wirus  “nadal zabija i się zmienia”, a wciąż istnieje ryzyko pojawienia się nowych wariantów. Może to doprowadzić do wzrostu zachorowań i zgonów.

WHO ogłosiła najwyższy poziom stanu zagrożenia związanego z Covid-19 30 stycznia 2020 r.

Łącznie od 4 marca 2020 r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono w naszym kraju 6 514 502 przypadki. Z powodu Covid-19 – według danych Ministerstwa Zdrowia – zmarło w Polsce 119 559 osób.

Zobacz także: Raport NIK o szpitalach w pandemii. Znacznie mniej hospitalizacji, tysiące “nadmiarowych” zgonów, miliony na dodatki covidowe

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply