Nagły wzrost przypadków zakażenia nowym koronawirusem spowodował przywrócenie ostrych środków przeciwepidemicznych na skalę jednego z hrabstw Walii.

Władze zdecydowały o wprowadzeniu generalnej kwarantanny na obszarze całego okręgu Caerphilly położonego kilkanaście kilometrów od stolicy Walii – Cardiff. Oznacza to przywrócenie restrykcyjnych środków mających zapobiegać szerzeniu się kornawirusa SARS CoV-2. Mieszkańcy hrabstwa nie będą mogli opuszczać domów bez poważnej przyczyny takiej jak zakupy czy wizyta w placówce ochrony zdrowia – poinformował rząd Walii.

Generalna kwarantanna w hrabstwie Caerphilly zacznie obowiązywać od wtorku, od godziny 18 czasu lokalnego, jak podał w poniedziałek portal BBC. W jej trakcie wszystkie osoby powyżej 11-roku życia wchodzące do sklepów zobowiązane będą do noszenia maski na twarzy. Zakazane też będzie zbieranie się w grupy w przestrzeni otwartej. Przywrócenie tak ostrych środków przeciwepidemicznych zostało wywołane przez szybki wzrost liczby wykrywanych przypadków. W ciągu ostatnich siedmiu dni na obszarze hrabstwa odnotowano 133 nowych przypadków.

Jak podał rząd Walii współczynnik liczby zakażonych na 100 tys. mieszkańców wynosi w Caerphilly już 55,4 co jest najwyższym wskaźnikiem w całym tym regionie Wielkiej Brytanii.

W całym kraju w ciągu ostatniej doby przybyło 2,9 tys. zakażonych SARS CoV-2. Oznacza to, że łączna liczba zarażonych wykrytych w Zjednoczonym Królestwie od początku pandemii wynosi już 350,1 tys. Zmarło łącznie 41,5 tys. nosicieli. W ciągu ostatniej doby odnotowano 3 zgony nosicieli.

Czytaj także: Pracownicy chińskiego koncernu testują szczepionkę na sobie

bbc.com/worldometers.info/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz