Nagły wzrost przypadków zakażenia nowym koronawirusem spowodował przywrócenie ostrych środków przeciwepidemicznych na skalę jednego z hrabstw Walii.

Władze zdecydowały o wprowadzeniu generalnej kwarantanny na obszarze całego okręgu Caerphilly położonego kilkanaście kilometrów od stolicy Walii – Cardiff. Oznacza to przywrócenie restrykcyjnych środków mających zapobiegać szerzeniu się kornawirusa SARS CoV-2. Mieszkańcy hrabstwa nie będą mogli opuszczać domów bez poważnej przyczyny takiej jak zakupy czy wizyta w placówce ochrony zdrowia – poinformował rząd Walii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Generalna kwarantanna w hrabstwie Caerphilly zacznie obowiązywać od wtorku, od godziny 18 czasu lokalnego, jak podał w poniedziałek portal BBC. W jej trakcie wszystkie osoby powyżej 11-roku życia wchodzące do sklepów zobowiązane będą do noszenia maski na twarzy. Zakazane też będzie zbieranie się w grupy w przestrzeni otwartej. Przywrócenie tak ostrych środków przeciwepidemicznych zostało wywołane przez szybki wzrost liczby wykrywanych przypadków. W ciągu ostatnich siedmiu dni na obszarze hrabstwa odnotowano 133 nowych przypadków.

Jak podał rząd Walii współczynnik liczby zakażonych na 100 tys. mieszkańców wynosi w Caerphilly już 55,4 co jest najwyższym wskaźnikiem w całym tym regionie Wielkiej Brytanii.

W całym kraju w ciągu ostatniej doby przybyło 2,9 tys. zakażonych SARS CoV-2. Oznacza to, że łączna liczba zarażonych wykrytych w Zjednoczonym Królestwie od początku pandemii wynosi już 350,1 tys. Zmarło łącznie 41,5 tys. nosicieli. W ciągu ostatniej doby odnotowano 3 zgony nosicieli.

Czytaj także: Pracownicy chińskiego koncernu testują szczepionkę na sobie

bbc.com/worldometers.info/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz