Przytłaczająca większość pracowników chińskiego koncernu biotechnologicznego Sinovac Biotech Ltd zaszczepiła się eksperymentalną szczepionką przeciw koronawirusowi.

Według agencji informacyjnej Reutera będącą w fazie testów szczepionką przeciwko wirusowi SARS CoV-2 opracowywaną przez Sinavac Biotech zaszczepiło się 90 proc. pracowników firmy i członków ich rodzin. Dokonano tego w ramach specjalnego programu kryzysowego uruchomionego przez władze Chińskiej Republiki Ludowej w lipcu br. zakładającego specjalne działania instytucji publicznych i chińskich koncernów na rzecz powstrzymania pandemii koronawirusa.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak podał w niedzielę Reuters eksperymentalna szczepionka CoronaVac jest w trzeciej fazie testów. Jak twierdzi prezes Sinavac Biotech Yin Weidong łączna liczba osób, które już przyjęły eksperymentalną szczepionkę przekroczyła 2 tys. Yin jest przekonany o skuteczności wytworzonego przez jego firmą specyfiku. Jak twierdzi tak masowe szczepienie jej pracowników związane jest nie tyle z testami co zabezpieczeniem się na wypadek kolejnej fali pandemii, która według dyrektora mogłaby zakłócić funkcjonowanie spółki. Przyznał jednak, że badania osób, które się zaszczepiły posłużą również do dalszych prac nad lekiem.

Yin Weidong podkreślił, że nie uczynił wyjątku dla siebie i swojej rodziny. Zaszczepiła się jego żona i rodzice. Podkreślił, że u niektórych z zaszczepionych odnotowano skutki uboczne w postaci bólu, gorączki i poczucia zmęczenia.

Według portalu Worldometeres.info w Chinach odnotowano ubiegłej doby tylko 10 nowych przypadków zakażenia i ani jednego kolejnego zgonu. Łącznie w kraju tym odnotowano 85,1 tys. przypadków zakażenia i 4,6 tys. zgonów nosicieli SARS CoV-2.

Czytaj także: Rosja zaczyna trzecią fazę testów szczepionki na koronawirusa

reuters.com/worldometers.info/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz