Jak podaje w sobotę Agencja Prasowa Reuters, w ramach walki z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa wstrzymała ruch pociągów i ograniczyła loty pasażerskie.

Według Agencji Prasowej Reutersa, Turcja w ramach walki z pandmią ograniczyła w sobotę możliwość poruszania się. Wstrzymane zostały międzymiastowe połączenia kolejowe, a także uziemiono część lotów.

Prezydent Erdogan wzywał w piątek obywateli do poddawania się dobrowolnej kwarantannie. Prosił żeby Turcy pozostali w domach z wyjątkiem wychodzenia do sklepów po podstawowe artykułu.

Szef tureckiego MSW informował, że mieszkańcy muszą pozostać w miastach, w których obecnie przebywają. Wyjechanie z nich będzie możliwe tylko z odpowiednimi dokumentami od lekarza lub w przypadku śmierci kogoś z rodziny.

W sobotę, ministerstwo zdrowia poinformowało, że liczba zakażonych Turków wyniosła już 5698 osób. Z powodu szybkiego skoku zachorowalności władza zaapelowała do personelu medycznego o nieopuszczanie miejsc pracy. Liczba ofiar śmiertelnych w Turcji wynosi 92 osoby.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak informowaliśmy, w Turcji zostało aresztowanych 410 osób za umieszczanie „prowokacyjnych” postów na temat epidemii koronawirusa – pisze Reuters powołując się na słowa tureckiego ministra spraw wewnętrznych, Suleymana Soylu.

Minister Soylu chwalił jednocześnie obywateli Turcji za stosowanie się do obostrzeń i za pomaganie rządowi w próbie kontrolowania roznoszenia się wirusa. Mówił także, że w najbliższej przyszłości możliwe są jeszcze większe regulacje.

„Do tej pory nasi obywatele przestrzegają wszystkie obostrzenia, które wprowadziliśmy. Jest to dla nas bardzo ważne” – mówił minister w wywiadzie dla telewizji TV 24. „Tak długo jak mieszkańcy pilnują samych siebie, możliwe jest nie wprowadzanie nowych zakazów” – uspokajał po swoich wcześniejszych słowach.

Zobacz także: Wzrost zakażeń koronawirusem w Turcji jest szybszy niż we Włoszech

Kresy.pl/Reuters

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz