Jak informuje w środę Agencja Prasowa Reuters Turcja aresztuje osoby, które zamieszczają w portalach społecznościowych „prowokacyjne posty” o koronawirusie.

W Turcji zostało aresztowanych 410 osób za umieszczanie „prowokacyjnych” postów na temat epidemii koronawirusa – pisze Reuters powołując się na słowa tureckiego ministra spraw wewnętrznych, Suleymana Soylu.

Minister Soylu chwalił jednocześnie obywateli Turcji za stosowanie się do obostrzeń i za pomaganie rządowi w próbie kontrolowania roznoszenia się wirusa. Mówił także, że w najbliższej przyszłości możliwe są jeszcze większe regulacje.

„Do tej pory nasi obywatele przestrzegają wszystkie obostrzenia, które wprowadziliśmy. Jest to dla nas bardzo ważne” – mówił minister w wywiadzie dla telewizji TV 24. „Tak długo jak mieszkańcy pilnują samych siebie, możliwe jest nie wprowadzanie nowych zakazów” – uspokajał po swoich wcześniejszych słowach.

Zobacz także: Wzrost zakażeń koronawirusem w Turcji jest szybszy niż we Włoszech

Zdaniem ministra, prawie 2000 kont zostało zidentyfikowanych przez władze jako „tworzących prowokacyjne posty”, poskutkowało to aresztowanie 410 osób. Mają oni być powiązani z nielegalnymi milicjami, nie zdradził jednak szczegółów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informowaliśmy wcześniej,turecki minister przekazał, że osoby powyżej 65 roku życia i osoby z osłabionym organizmem będą musiały pozostać w domach. „Od północy, obywatele powyżej 65 roku życia i z przewlekłymi chorobami nie będą mogli odpuszczać domów w celu spacerowania po otwartych przestrzeniach jak parki czy ogrody”.

Prezydent Turcji, Recep Erdogan ogłosił plan pomocy biznesowi. Na ten cel zostanie przeznaczone ponad 15 miliardów dolarów. Narodowy bank turecki poprosił prywatne placówki o odroczenie ściągania płatności od pożyczkobiorców, przygotowywane mają być rozwiązania, które pomogą także systemowi bankowemu.

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz