Jak poinformował w sobotę portal AA, władze tureckie wprowadzą obostrzenia co do poruszania się obywateli. Minister spraw wewnętrznych Turcji zapowiedział restrykcje dla osób powyżej 65 roku życia.

Jak powiedział turecki minister, osoby powyżej 65 roku życia i osoby z osłabionym organizmem będą musiały pozostać w domach. „Od północy, obywatele powyżej 65 roku życia i z przewlekłymi chorobami nie będą mogli odpuszczać domów w celu spacerowania po otwartych przestrzeniach jak parki czy ogrody” – mówił minister.

W Turcji jest 670 potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. Do tej pory odnotowano 9 ofiar śmiertelnych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informowaliśmy, Profesor Michael Tanchum udostępnił na swoim profilu w mediach społecznościowych wykres rozwoju koronawirusa w Turcji. Po porównaniu przypadków zakażenia z czasem, w którym były one zgłaszane okazuje się, że wirus w Turcji rozwija się szybciej niż we Włoszech.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wzrost potwierdzonych zakażeń pojawił się gdy Turcja zdecydowała się na rozszerzenie badań. Do tej pory testowani byli jedynie obywatele przybywający z zagranicy.

Czytaj także: Turcja: Trzech przemytników ludzi skazanych na 125 lat więzienia każdy

Prezydent Turcji, Recep Erdogan ogłosił plan pomocy biznesowi. Na ten cel zostanie przeznaczone ponad 15 miliardów dolarów. Narodowy bank turecki poprosił prywatne placówki o odroczenie ściągania płatności od pożyczkobiorców, przygotowywane mają być rozwiązania, które pomogą także systemowi bankowemu.

Kresy.pl/AA.com.tr
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz