W ciągu ostatniej dobry w Rosji odnotowano gwałtowny wzrost liczby zarażonych koronawirusem COVID-19. Przypadki zachorowań dotyczą głównie Moskwy.

Jak podała w niedzielę agencja informacyjna Interfax w ciągu minionej doby liczba wykrytych przypadków zarażenia się koronawirusem wzrosła w Rosji o 61 do 367 osób. Nowych zarażonych wykryto w sześciu regionach Federacji, zdecydowaną większość w Moskwie – 54. Oprócz tego po jednym przypadku ujawniono w obwodach nowogrodzkim, archangielskim, a po dwa przypadki w obwodzie kirowskim i Republice Udmurcji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zgodnie z tymi danymi na rosyjską stolicę nadal przypada ponad połowa wszystkich zarejestrowanych przypadków zarażenia – 191 na 367 wszystkich zakażonych.

Intefax twierdzi, że wśród zainfekowanych wykrytych w ciągu ostatniej doby są także cudzoziemcy, którzy przywieźli wirusa z innych państw. To osoby, które przybyły do Rosji samolotami z Genewy, Rygi, Paryża, Amsterdamu, Madrytu, a więc z krajów, gdzie, poza Łotwą, koronawirus rozprzestrzenił się już na znaczną skalę.

Władze Rosji już ograniczają komunikację lotniczą z innymi państwami ogarniętymi przez pandemię. Liczbę połączeń lotniczych z Japonią, Turcją, Wietnamem, Indiami i Tajlandią ograniczono do jednego. Do Rosji będzie można dolecieć tylko ze stolic tych państw.

W kwarantannie i pod obserwacją lekarzy znajduje się w Rosji łącznie 52747 osób. Od stycznia skontrolowano łącznie 104577 ludzi.

Czytaj także: Biełsat: Morawiecki zgodził się by w ramach „Lotu do domu” przewozić do Polski Ukraińców

interfax.ru/tass.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz