Jak poinformował w środę portal Rzeczpospolita, polski rząd odblokuje możliwość handlu maseczkami ochronnymi z Chinami. Portal powołuje się na biuro prasowe Ministerstwa Cyfryzacji.

W środę portal Rzeczpospolita, powołując się na słowa Joanny Dębiec z biura prasowego Ministerstwa Cyfryzacji, przekazał że rząd jednak zezwoli na handel maseczkami ochronnymi z Chin. Oznacza to, że takie firmy jak Alibaba czy Aliexpress będą mogły przysyłać do Polski podstawowy sprzęt ochronny.

Według gazety, oba portale złożyły obietnice kontrolowania nieuczciwych praktyk handlowych. Odpowiednie procedury miały zostać już wprowadzone.

We wtorek serwis Wirtualne Media podał, że chińska platforma e-commerce Alibaba, do której należy sklep internetowy Aliexpress, od 24 marca wstrzymuje sprzedaż maseczek ochronnych i środków do dezynfekcji polskim firmom.

Jak pisaliśmy wcześniej, w sobotę w chińskich mediach branżowych pojawiła się informacja sugerująca, że światowy gigant internetowego handlu – Alibaba, zaprzestaje od 24 marca sprzedaży podmiotom z Polski środków ochronnych, maseczek i płynów dezynfekujących. Taką informację podała w niedzielę „Rzeczpospolita”. Decyzja Alibaby miała być wynikiem interwencji polskiego rządu, który chciał w ten sposób zapobiec spekulacjom oraz sztucznemu zawyżaniu cen.

Doniesienia zostały początkowo potwierdzone na antenie Polskiego Radia przez ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego. Później jednak Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało komunikat, w którym napisano: „krótkie sprostowanie: nie ma mowy o zakazie sprzedaży maseczek do Polski. Chodzi o przeciwdziałanie praktykom wprowadzającym konsumentów w błąd oraz zawyżaniu cen”. Z kolei w poniedziałek Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało na Twitterze, że nie zwracało się z prośbą o nic takiego do chińskich władz.

Czytaj także: Niejasne tłumaczenia ministerstwa cyfryzacji w sprawie zakazu sprzedaży przez portal Alibaba maseczek do Polski

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy na naszym portalu, prezydent Andrzej Duda mówił, że prezydent Chin powiedział, że jako Polska mamy zielone światło ws. zakupu sprzętu ochronnego. Takie zakupy są dokonywane. Jutro wyląduje w Polsce pierwszy samolot z Chin, w najbliższych dniach możemy spodziewać się kolejnych.

Kresy.pl/RP.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz