W sobotę rano, tuż przed głosowaniem całości projektu „tarczy” antykryzysowej, kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak stwierdził w Sejmie, że jedyną branżą, która otrzyma bezwarunkową pomoc od rządu – a być może także zarobi na kryzysie – są banki.

Wiceprezes Ruchu Narodowego zaznaczył, że premier wywodzi się z sektora bankowego oraz, że to właśnie ta branża w największym stopniu zyska na rządowym projekcie. „Jest natomiast grupa, która będzie bardzo zadowolona z tego, jaki kształt będzie miała ta tarcza(antykryzysowa). Pan premier odniósł się do tej grupy w swoim wystąpieniu. W pewien sposób pokazując jakiego zarzutu się boi. Mianowicie są to banki. Pan premier wywodzi się z banków i banki są grupą, która jest szczęśliwa z kształtu tarczy, który rząd jej nadał” – stwierdził Bosak.

Zobacz także: Rząd przyjął tzw. tarczę antykryzysową: przedłużono legalny pobyt i zezwolenia na pracę dla obcokrajowców

W opinii wiceprezesa Ruchu Narodowego powód jest bardzo prosty. „W odróżnieniu od innych państw, tarcza zaproponowana przez rząd PIS, w żaden sposób nie uderza w interesy banków. Nie wprowadza żadnego rozwiązania, gdzie banki musiałyby się podzielić czy to funduszami, czy to chociażby zyskami, z przedsiębiorstwami i zwykłymi obywatelami” – dodał.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Wakacje kredytowe, które będą wprowadzane, będą odpłatne. Rząd nic nie zaproponował w tym zakresie. Wszystkie instrumenty, które natomiast rząd zaproponował, są zoptymalizowane dla banków, tak jak: obniżenie rezerw, instrumenty płynnościowe, gwarancje” – stwierdził kandydat Konfederacji.

Bosak zaznaczył, że na tego typu specjalne traktowanie nie będą mogli liczyć polscy przedsiębiorcy. Wiceprezes Ruchu Narodowego podkreślił także, że premier zdobywał doświadczenie w branży bankowej i funkcjonował w niej przez lata. W opinii Bosaka sytuacja, z którą mamy teraz do czynienia może być następstwem pewnych powiązań i koneksji premiera.

Zobacz także: Sejm przyjął propozycje PiS: głosowanie korespondencyjne dla osób w izolacji i starszych, ale nie dla Polaków za granicą

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kandydat Konfederacji podkreślił, że niesprawiedliwym jest, iż polski przedsiębiorca nie może liczyć na tak preferencyjne traktowanie jak przedstawiciele branży bankowej. Jego zdaniem jest to spowodowane koneksjami, które sięgają szczytów władzy w Polsce.

kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz