Papież Franciszek w jednym z wywiadów wyraził opinię, że wybuch pandemii koronawirusa to jedna z reakcji natury na ignorowanie zmian klimatu.

Papież Franciszek udzielił wywiadu magazynom „The Tablet” i „Commonwealth”. Według portalu DoRzeczy.pl, odniósł się w nim do epidemii koronawirusa. Ojciec Święty zauważył, że jej wybuch to okazja do spowolnienia tempa produkcji i konsumpcji, a także nauczenia się rozumienia i kontemplowania świata przyrody.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Franciszek podkreślił, nie jako ludzie nie zareagowaliśmy na wcześniejsze katastrofy, przypominając m.in. tragiczne pożary w Australii i topniejące lodowce.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
 

Odpowiadając na jedno z pytań papież powiedział, że nie wie czy pandemia koronawirusa jest „zemstą”, ale przyznał, że na pewno jest jedną z „reakcji natury” na kryzys klimatyczny.

Ojciec Święty poruszył też w wywiadzie problem bezdomnych, zaznaczają, że teraz jest dobry czas, aby ich dostrzec. Nawiązując do informacji o przeznaczaniu niektórych parkingów na miejsca kwarantanny dla takich osób powiedział, że zamiast tego powinno się tworzyć dla nich hotele. Papież Franciszek uważa też, że obecna sytuacja niesie zagrożenie wzrostu wpływów polityków populistycznych. Jego zdaniem, są tacy politycy, których przemówienia przypominają mu te wygłaszane przez Hitlera w 1933 roku, koncentrujące się wyłącznie na gospodarce.

Papież krótko wspomniał o niesłuchaniu wołania „naszej chorej planety” w trakcie swoich słynnych rozważań, gdy w końcu marca modlił się o ustanie pandemii koronawirusa i udzielił błogosławieństwa Urbi et Orbi na pustym Placu św. Piotra w Rzymie.

PRZECZYTAJ: Ojciec Święty udzielił błogosławieństwa Urbi et Orbi na pustym placu św. Piotra. Pełny tekst papieskich rozważań

Czytaj także: Papież Franciszek wzywa do zawieszenia broni

Dorzeczy.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz