Propozycje prezydenta do tarczy antykryzysowej

Prezydent Andrzej Duda chce zmian w niedawno uchwalonej rządowej „tarczy antykryzysowej”. W czwartek zaproponował dwa nowe elementy.

W czwartek około południa prezydent wystąpił na specjalnej konferencji prasowej. Poświęcił ją kwestii zwalczania ekonomicznych skutków pandemii koronawirusa. Duda przedstawił swoje propozycje o jakie, jego zdaniem, powinna zostać wzbogacona rządowa „tarcza antykryzysowa”. Po pierwsze prezydent zaproponował aby zwolnić wszystkich przedsiębiorców od odprowadzania składek do ZUS na okres trzech miesięcy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Po drugie Andrzej Duda chce również by objąć wszystkich dotychczas zaproponowanymi przez rząd formami wsparcia także tych przedsiębiorców, którzy rozpoczęli swoją działalność po 1 marca 2020 r. Głowa państwa uznała, że właśnie takie propozycje „odpowiadają aktualnym zapotrzebowaniom Polaków”. Duda ogłosił, że jego propozycje mają już poparcie premiera Mateusza Morawieckiego oraz wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz.

Prezydent zaapelował do senatorów o to aby jak najszybciej rozpatrzyli poprawki do ustawy o tarczy antykryzysowej. W izbie wyższej większość mają przedstawiciele partii opozycyjnych, którzy szybko poparli pierwotną wersję tarczy, ale od tego czasu stosunek między opozycją, a partią rządzącą uległy zaostrzeniu na tle zmian w Kodeksie Wyborczym przeforsowanym przez Prawo i Sprawiedliwość w celu umożliwienia przeprowadzenia wyborów w formie korespondencyjnej.

Pierwszą wersję tarczy antykryzysowej Sejm uchwalił 28 marca. Potem ustawa w tej sprawie była nowelizowana by rozszerzyć proponowane przez nią formy wsparcia także na duże firmy. Na koniec zeszłego tygodnia odnotowano już 162 tys. wniosków od przedsiębiorców, którzy chcą skorzystać z jej zapisów.

biznesinfo.pl/kresy.pl

 

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz