Papież Franciszek wzywa do zawieszenia broni

Jak informuje w niedzielę Agencja Prasowa Reuters, papież Franciszek podczas udzielania błogosławieństwa zaapelował o zawieszenie broni na czas trwania pandemii.

Papież Franciszek podczas niedzielnego nabożeństwa, które ze względu na sytuację we Włoszech było odprawiane w papieskiej bibliotece, poparł apel sekretarza ONZ o zawieszenie broni na czas trwania pandemii – pisze Reuters.

Zobacz też: Ojciec Święty udzielił błogosławieństwa Urbi et Orbi na pustym placu św. Piotra. Pełny tekst papieskich rozważań

„Choroba nie zna granic” – mówił papież. „Zatrzymajmy każdą formę antypokojowych działań na rzecz stworzenia dróg dla pomocy humanitarnej, dyplomacji. Poświęćmy uwagę tym, którzy znaleźli się w sytuacji wielkiego zagrożenia”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterras zaapelował 23 marca o zawieszenie broni we wszystkich konfliktach. Jego pandemia koronawirusa sprawi, że osoby wykluczone w ramach działań wojennych będą dotknięte jego skutkami najbardziej.

Zobacz też: ONZ wzywa do natychmiastowego przerwania operacji wojskowych w Jemenie

Zwrócił uwagę, że to w krajach zniszczonych wojną upadły systemy opieki zdrowotnej i zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa może być niemożliwe. „Furia wirusa uwidacznia szaleństwo wojny. Dlatego dziś wzywam do natychmiastowego zawieszenia broni we wszystkich zakątkach świata. Nadszedł czas, aby nałożyć kwarantannę na konflikty zbrojne i razem skupić się na prawdziwej walce naszego życia”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Poprosił wszystkie walczące strony o wycofanie się z działań wojennych. Odłożenie broni miałoby mieć kluczowe znaczenie dla utworzenia korytarzy humanitarnych przez które zostałaby wysłana pomoc potrzebującym.

„Zaczerpnijmy inspirację z utworzonych koalicji i dialogu między rywalizującymi stronami – powoli nabiera on kształtu, by wypracować wspólne podejście do wirusa COVID-19” – czytamy na stronie ONZ

„Skończmy z wojnami i zwalczmy chorobę, która niszczy nasz świat. Zacznijmy od zaprzestania walk już teraz. Właśnie tego potrzebuje nasza ludzka rodzina. I to teraz bardziej niż kiedykolwiek”.

Kresy.pl/Reuters

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz