Rzecznik administracji prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow poinformował jakie środki bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa podjęto na Kremlu.

„Uczestnicy spotkań roboczych, którzy przychodzą do prezydenta wcześniej przechodzą test na koronawirusa. Funkcjonariusze, którzy znajdują się w bezpośredniej bliskości prezydenta przechodzą testy” – agencja informacyjna Interfax zacytowała w niedzielę fragment wywiadu jakiego Pieskow udzielił w studiu państwowego programu Rossija-1.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

„Wszystko co potrzebne aby zabezpieczyć prezydenta od jakiegoś niebezpieczeństwa, wszystko [to] jest robione, bezwarunkowo, w odpowiednim porządku” – stwierdził rzecznik Kremla. Pieskow nie omieszkał przy tym zaznaczyć, że prezydent Rosji nadal wita się z przybyłymi na spotkania z nim poprzez uściśnięcie dłoni i jak do tej pory nikt mu tego nie odmówił. „Może być, że ktoś coś powie, nie wiem, zobaczymy na nadchodzących wydarzeniach w przyszłym tygodniu” – powiedział kremlowski urzędnik.

W niedzielę liczba osób zakażonych kornawirusem w Moskwie przekroczyła tysiąc czyli nadal stanowi około dwóch trzecich ze wszystkich przypadków zakażenia odnotowanych w Rosji. Tendencja ta utrzymuje się od początku epidemii w tym państwie. Drugim do liczby zakażeń ośrodkiem pozostaje Petersburg z 42 odnotowanymi przypadkami. W obwodzie moskiewskim otaczającym rosyjską stolicę odnotowano ich 112.

24 zarażonych jest w obwodzie swierdłowskim. 20  na Krymie.  17 przypadków odnotowano w Kraju Krasnodarkim. 15 w Republice Sacha (Jakucji). Po 14 zarażonych jest w Tatarstanie oraz obwodzie samarskim. Po 12 w Kraju Krasjoarskim i obwodzie czelabińskim. Po 11 odnotowano w obwodzie tulskim, kaliningradzkim, niżnonowogrodzkim i Kraju Permskim. W pozostałych regionach liczba zakażonych nie przekracza 10 zaś, w 18 regionach nie odnotowano natomiast żadnego przypadku zakażenia.

interfax.ru/yandex.ru/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz