Dynamika zakażeń koronawirusem w Rosji wyraźnie wzrosła w ciągu ostatniej doby. Jednak zarażonych nadal przybywa głównie w Moskwie.

Jak podała w środę agencja informacyjna TASS w ciągu doby liczba zakażonych koronawirusem wzrosła w Rosji o 163 osoby. Tym samym ogólna liczba nosicieli groźnego wirusa wynosi w Rosji 658. Zakażonych wykryto w 55 na 85 regionów Federacji Rosyjskiej. Domową kwarantannę przechodzi 112 tys. osób.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Najwięcej nowych zakażonych wykryto w ciągu ostatniej doby w Moskwie – 122. Dodatkowo w obwodzie moskiewskim ujawniono jeszcze sześciu nowych zarażonych. Taką samą liczbę odnotowano w ciągu doby na Krymie. W Kraju Krasnodarskim i obwodzie pskowskim były cztery nowe przypadki. W  Republice Sacha (Jakucji) oraz obwodzie orenburskim po trzy. Po dwa nowe zarażenia wykazano w obwodzie tulskim, Republice Komi oraz Kabardyno-Bałkarii. W pozostałych dziewięciu regionach w których odnotowano w ciągu doby nowe zakażenia było było ich po jednym.

Na ogólna liczbą 658 zakażonych osób prawie dwie trzecie, bo 410 wykryto w Moskwie. W obwodzie moskiewskim jest ich 41. Na trzecim miejscu znajduje się druga co do wielkości rosyjska metropolia – Petersburg. Tam przebywa obecnie 21 zakażonych. W obwodzie swierdłowskim jest ich 13, a w samarskim i Republice Sacha po 10.  W pozostałych regionach Rosji odnotowano mniej niż 10 przypadków zarażenia się groźnym wirusem.

Czytaj także: Światowa rewolucja koronawirusa

tass.ru/yandex.ru/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz