Jak można przeczytać na stronie Ministerstwa Cyfryzacji, w ramach pakietu antykryzysowego rząd planuje przedłużyć pobyt obcokrajowców w Polsce.

Na stronie Ministerstwa Cyfryzacji, gdzie zostały udostępnione mające przeciwdziałać kryzysowi rozwiązania rządowe, możemy dowiedzieć się, że w ramach „Tarczy Antykryzysowej” rząd planuje zatrzymać w Polsce imigrantów zarobkowych.

Zobacz także: Ukraina: Kanadyjscy żołnierze niepewni przyszłości w związku z pandemią koronawirusa

Jednym z punktów mających powstrzymać kryzys jest „przedłużenie legalnego pobytu i zezwoleń na pracę dla obcokrajowców”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Na stronie ministerstwa możemy przeczytać, że „w skład ułatwień dla obcokrajowców ma wchodzić wydłużenie wiz pobytowych i zezwoleń na pobyt czasowy cudzoziemców. Wydłużenie terminu składania wniosków o udzielenie zezwoleń pobytowych, przedłużenie wizy oraz przedłużenie pobytu w ramach ruchu bezwizowego, jeżeli wypadałby w okresie stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii”.

„Zostaną także wydłużone z mocy prawa okresów ważności zezwoleń na pobyt czasowy oraz wiz krajowych (do 30 dni od dnia odwołania tego stanu)” – czytamy w komunikacie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak informowaliśmy, według oficjalnych informacji MSZ Ukrainy i danych z poniedziałku wieczorem, jak dotąd w związku z pandemią koronawirusa do kraju wróciło 72 305 ukraińskich obywateli.

Poinformowano również, że 21 Ukraińców zakażonych koronawirusem przebywa na leczeniu za granicą, najwięcej w Niemczech (5), na Dominikanie (4) i w Omanie (2). W Polsce oficjalnie nadal leczą się dwie osoby z Ukrainy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„To naród polski musi być na pierwszym miejscu. Będzie duże bezrobocie, więc jeśli chcemy o niego dbać, to powinniśmy pożegnać tę całą rzeszę pracowników z zagranicy, która w ostatnich latach, za sprawą prowadzonej polityki, została ściągnięta do Polski” – mówił w rozmowie z naszym portalem poseł Kamiński.

Całość wywiadu z posłem Konfederacji można przeczytać tutaj: Poseł Kamiński (Konfederacja): trzeba pożegnać Ukraińców i tę całą rzeszę pracowników z zagranicy

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    jaro7 :

    To są antypolskie działania,wiadomo że nawet jak skończy sie pandemia w miarę szybko to i tak setki tysięcy jak nie więcej Polaków straci pracę ,i gdzie jej będą szukać jak ich potencjalne miejsca pracy obsadzą ukraińcy!!!!! Czyje interesy bo nie POLSKIE reprezentuje ten rząd.