We Włoszech część przedsiębiorstw zostanie ponownie otwarta – przekazuje w niedzielę Reuters. Premier Giuseppe Conte poinformował, że od 4 maja chciałby zacząć otwierać fabryki i miejsca budowy.

Premier Włoch Guseppe Conte poinformował w niedzielę, że w nadchodzącym tygodniu część biznesów zostanie otwarta – przekazuje Agencja Prasowa Reuters. W dłuższym planie istnieje możliwość otwierania fabryk i placów budowy – te mogą być otwierane już od 4 maja.

Zobacz też: Serbia wysyła samoloty z pomocą do Włoch

Conte wyjaśnił, że będzie to proces fazowego wychodzenia z zamknięcia gospodarki. Rozpocznie się on wczesnym majem przywróceniem działalności w dużych zakładach pracy. Ale przedsiębiorstwa otwarte na turystów jak kawiarnie czy restauracje będą musiały jeszcze poczekać. Szkoły zostaną zamknięte przynajmniej do września.

„Pracujemy nad tym aby umożliwić ponownie otwarcie dużej części włoskiego biznesu, począwszy od fabryk” – informował w wywiadzie dla dziennika La Repubblica. Część biznesów, które uważane są za strategiczne mogą zostać otwarte jeszcze w tym tygodniu. Przedsiębiorstwa skupione na eksporcie muszą zacząć pracę wcześniej żeby zredukować ryzyko odcięcia swoich dostaw.

Zobacz też: Prawie połowa Włochów chce wyjścia z Unii Europejskiej

„Nie możemy już przedłużać zamknięcia kraju, ryzykowalibyśmy poważnymi skutkami społeczno – ekonomicznymi w naszym kraju” – informował premier.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rząd włoski podjął serię działań mających zabezpieczenie przedsiębiorstw, wprowadził między innymi gwarantowane przez państwo kredyty, jednak część właścicieli narzekało na opóźnienia.

Premier Conte zapewnił, że rząd monitoruje banki w celu upewnienia się, że pieniądze docierają do firm znajdujących się w potrzebie. Przekazał także, że rząd pracuje nad skróceniem drogi biurokratycznej, aby jak najbardziej ułatwić przedsiębiorcom powrót do względnej normalności.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Do tej pory we Włoszech odnotowano 195 351 przypadków zakażenia koronawirusem, ponad 26 tysięcy zakończyło się zgonem. 63 120 osób zostało zakwalifikowanych jako ozdrowieńcy.

Zobacz też: Włochy: Z powodu epidemii wybory lokalne zostały przełożone na okres wrzesień-grudzień

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz