Serbia wysłała w sobotę cztery samoloty z pomocą medyczną do Włoch – przekazuje Reuters. Dostawy zawierają między innymi podstawowy sprzęt ochronny jak maski, rękawiczki czy kombinezony.

Kombinezony ochronne, maseczki i rękawiczki zostały wysłane czterema samolotami do Włoch przez serbski rząd – informuje w sobotę Agencja Prasowa Reuters. Kolejne cztery samoloty mają zostać wysłane w przeciągu dwóch dni – przekazywał Aleksander Vucic, prezydent Serbii.

Zobacz też: Prawie połowa Włochów chce wyjścia z Unii Europejskiej

„Zwyciężymy razem, miejcie odwagę Włochy, Serbia jest z wami” – napisał na jednym z pudeł z zaopatrzeniem prezydent Vucic.

Włochy są drugim największym partnerem handlowym Serbii. Według styczniowym statystyk Włoskie firmy zatrudniają przynajmniej 20 000 obywateli Serbii.

Zobacz też: UE: będzie „unijny plan Marshalla”. RMF: nowy fundusz może opiewać nawet na 2 bln euro

„Na swojej drodze do Europy Serbia zawsze była wspierana przez Włochów” – przekazał Aleksander Vucic. Włochy były pierwszym krajem, który udzielił Serbom pomocy po dewastujących powodziach w 2014 roku. Serbski rząd uważa, że ma do spłacenia dług wdzięczności. „Jest to okazja aby powiedzieć dziękuję”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Do tej pory w Serbii wykryto 7 483 przypadki zarażenia koronawirusem, 144 z nich skończyły się śmiercią pacjentów. Kraj łączą silne relacje z Chinami, która na początku pandemii wysłała im pomoc, między innymi lekarzy, którzy mieli pomóc swoim serbskim kolegom.

Prezydent Vucic krytykował Unię Europejską za zakazanie eksportu masek do krajów nie będących członkami Unii Europejskiej. Urzędnicy UE odpowiedzieli krytyką prezydenta i „wychwalania” jedynie chińskiej pomocy.

„Nigdy nie widziałem bilbordów dziękujących Unii Europejskiej” – przekazał Borrel w rozmowie z członkami Parlamentu Europejskiemu.

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz