Decyzją włoskiego rządu, wybory lokalne, zaplanowane w kilku regionach kraju na najbliższe miesiące, zostaną przełożone na okres pomiędzy wrześniem a grudniem. Włoskie władze wyjaśniają, że wybory mogą być przełożone maksymalnie o 3 miesiące.

Wybory lokalne, zaplanowane w kilku regionach Włoch na najbliższe miesiące, zostaną przełożone – poinformowała w poniedziałek Polska Agencja Prasowa (PAP),covi powołując się na komunikaty włoskich władz. Odbędą się pomiędzy wrześniem i grudniem. Przesunięcie terminu wyborów samorządowych nastąpi na skutek przyjętego przez rząd dekretu. Ostateczne terminy elekcji zostaną dopasowane do sytuacji epidemicznych w poszczególnych regionach.

Zobacz także: Gowin rozmawia z PO o wspólnym przegłosowaniu przełożenia wyborów

Federico D’Inca, włoski minister do spraw stosunków z parlamentem, oświadczył po zakończeniu rządowych obrad, że wybory w bezpiecznych warunkach mogą odbyć się „nie wcześniej niż we wrześniu”. Podkreślił duże znaczenie „bezpiecznych warunków sanitarnych” przy ich przebiegu. Zwrócił także uwagę, że przed wyborami kandydaci muszą mieć możliwość prowadzenia kampanii wyborczej oraz zbiórki podpisów.

„Dlatego z powodu trudnej sytuacji związanej z COVID-19 Rada Ministrów uznała za słuszne przełożenie wyborów lokalnych i samorządowych, podobnie jak wcześniej referendum konstytucyjnego na temat redukcji liczby parlamentarzystów”  – powiedział minister. Wspomniane referendum miało odbyć się 29 marca.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Krzysztof Bosak: Dlaczego Prawo i Sprawiedliwość ma zamiar segregować wyborców?

Zaznaczył, że „w ten sposób zagwarantuje się obywatelom w najlepszy sposób prawo do udziału w procesie demokratycznym, ale także potrzeby regionalnej i gminnej administracji w walce z epidemią”.

Kadencje władz regionalnych zostały przedłużone w Kampanii, Ligurii, Marche, Apulii, Toskanii i Wenecji Euganejskiej.

pap / fakty.interia.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz