Krzysztof Bosak: Dlaczego Prawo i Sprawiedliwość ma zamiar segregować wyborców?

W sobotę wczesnym popołudniem odbyła się konferencja prasowa kandydata na prezydenta Polski Krzysztofa Bosaka. Polityk komentował nowelizację prawa wyborczego.

Krzysztof Bosak, poseł Konfederacji komentował w sobotę nocne zmiany prawa wyborczego wprowadzone przez Prawo i Sprawiedliwość. Stwierdził, że to co proponuje partia rządząca to „segregacja wyborców”.

„Dlaczego Prawo i Sprawiedliwość ma zamiar segregować wyborców” – pytał. „Jeśli głosowanie korespondencyjne to dla każdego. Życie osób, które mają 57 lat nie jest mniej warte niż życie osób, które mają 61 lat”.

Poseł przypominał, że w 2018 roku Prawo i Sprawiedliwość likwidowało głosowanie korespondencyjne. Zdaniem polityka uderzało to w środowiska polonijne, czyli w elektorat Konfederacji Wolność i Niepodległość.

Zdaniem wiceprezesa Ruchu Narodowego wybory byłyby bezpieczne tylko pod warunkiem ich przesunięcia. „Jeżeli jednak wprowadzamy głosowanie korespondencyjne, ono powinno być wprowadzone równych praw obywatelskich. Szczególnie jest to nieeleganckie jeżeli partia rządząca w tej grupie którą uprzywilejowuje ma wyższe poparcie” – komentował.

Zobacz także: Krzysztof Bosak: Banki są jedyną branżą, która otrzyma od rządu pomoc bezwarunkową

Konfederacja nie zgadza się z poprawkami, które wprowadził rząd, nazwała je próbą manipulowania winiakami wyborów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informowaliśmy, zmiany w prawie wyborczym zostały wprowadzone podczas głosowania nad „Tarczą Antykryzysową”. W sobotę wczesnym rankiem Sejm przyjął pakiet pomocowy dla gospodarki związany z epidemią koronawirusa. W jego skład wchodzą trzy projekty: specustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, ustawa o udzielaniu pomocy publicznej w celu ratowania lub restrukturyzacji przedsiębiorców (tzw. polityka nowej szansy) oraz nowelizacja ustawy o systemie instytucji rozwoju (PFR). Według rządu, głównymi celami całego pakietu są: ochrona zatrudnienia, zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach.

Ustawę przyjęto głównie głosami klubów PiS i Koalicji Obywatelskiej (343 głosów „za”). Przeciw zagłosowało 73 posłów, zasadniczo z Lewicy i PSL-Kukiz’15. Wstrzymało się 19 parlamentarzystów, w tym cały klub Konfederacji. 15 posłów nie wzięło udziału w głosowaniu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz