W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby 260 osób zmarło z powodu choroby COVID-19. Jest to największy w tym kraju dobowy przyrost od początku epidemii – poinformowało brytyjskie Ministerstwo Zdrowia w sobotę po południu. Łączna liczba ofiar śmiertelnych w kraju wynosi 1019.

Wspomniany bilans zakażonych jest aktualny na godzinę 9 rano w sobotę, zmarłych zaś na godzinę 17 w piątek. Jak informuje Polska Agencja Prasowa (PAP), dane dotyczące liczby zakażeń i zgonów spowodowanych koronawirusem dotyczą doby od godz. 17 jednego dnia do godz. 17 dnia następnego.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Zobacz także: Premier Wielkiej Brytanii zarażony koronawirusem

Sobotni bilans był trzecim z rekordową liczbą ofiar śmiertelnych w ciągu doby. W czwartek po raz pierwszy przekroczyła ona 100, w piątek zaś wyniosła 181.

Spośród 260 nowych zgonów 247 z nich miało miejsce w Anglii, 7 w Szkocji, 4 w Walii, dwa odnotowano zaś w Irlandii Północnej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Ekspert: Polacy w Wielkiej Brytanii mogą szczególnie ucierpieć na epidemii 

Łączny bilans śmiertelnych ofiar COVID-19 w poszczególnych częściach składowych Wielkiej Brytanii wygląda następująco: Anglia – 926, Szkocja – 40, Walia – 38, Irlandia Północna – 15.

Jak informuje PAP, według danych brytyjskiego Ministerstwa Zdrowia, w całym kraju przebadano dotychczas na obecność koronawirusa 120 776 osób. Odnotowano 17 089 wyników pozytywnych. W ciągu doby liczba wykrytych zakażeń wzrosła o 2510.

Pod względem ilości zakażeń koronawirusem Zjednoczone Królestwo zajmuje ósme miejsce na świecie, pod względem zaś liczby zgonów – miejsce siódme.

pap / wnp.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz