Premier Wielkiej Brytanii zarażony koronawirusem

Boris Johnson, premier Wielkiej Brytanii, otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Zapowiedział, że będzie dalej kierował pracami rządu.

W piątek około południa brytyjskie media podały, że premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson uzyskał pozywtyny wynik testu na obecność koronawirusa. Informację o tym podał urząd brytyjskiego premiera przy Downing Street w Londynie.

Według rzecznika brytyjskiego rządku, Johnson ma łagodne objawy i będzie dalej kierował pracami rządu nad zwalczaniem epidemii, jednocześnie pozostając w samo-izolacji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Sam Johnson zamieścił też w sieci nagranie, na którym sam przyznał, że miał „łagodne objawy” w postaci gorączki i uporczywego kaszlu. Za radą lekarza zgłosił się do testu na obecność koronawirusa, który okazał się pozytywny. – Pracuję z domu, sam się izoluję, to właściwa rzecz, jaką można zrobić – mówił brytyjski premier. Zaznaczył przy tym, że będzie pracował dalej i podziękował też pracownikom brytyjskiej służby zdrowia.

Brytyjskie media zwracają jednak uwagę, że wzbudza to obawy o stan zdrowia innych członków rządu, którzy mogli się zarazić. Zaznaczono, że jeszcze w czwartek Johnson uczestniczył w dużym spotkaniu z udziałem przedstawicieli brytyjskiego systemu opieki zdrowotnej NHS.

Przeczytaj: Ekspert: Polacy w Wielkiej Brytanii mogą szczególnie ucierpieć na epidemii

Wcześniej urząd brytyjskiego premiera poinformował, że gdyby szef rządu nie był zdolny do pełnienia swoich obowiązków, to zastąpi go szef dyplomacji, Dominic Raab.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy, zakażony koronawirusem jest również książę Karol, następca brytyjskiego tronu. Pozytywny wynik testu uzyskała też żona premiera Kanady, Justina Trudeau, przez co musiał on poddać się kwarantannie.

Czytaj także: Merkel poddana kwarantannie – miała kontakt z osobą zarażoną koronawirusem

BBC / dailymail.co.uk / Kresy.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz