Premier Kanady Justin Trudeau zostanie odizolowany na dwa tygodnie po tym jak u jego żony został potwierdzony koronawirus – pisze w piątek Agencja Prasowa Reuters.

Jak podał w piątek Reuters, kanadyjski premier Justin Trudeau musi zostać poddany izolacji na dwa tygodnie. Jego żona Sophie została przebadana na obecność koronawirusa, jej wynik był pozytywny.

Sophie Trudeau wróciła w czwartek z Londynu z grypopodobnymi objawami, w czwartek skierowała się na badanie, które potwierdziłu u niej obecność koronowirusa COVID-19

“Premier jest w bardzo dobrym stanie i nie ma żadnych symptomów” – czytamy w oświadczeniu. “Jako środek zapobiegawczy premier zastosuje się do porad lekarzy i podda się izolacji przez 14 dni”. Premier Kanady dalej będzie wykonywał swoje obowiązki, obywatele czekają na expose.

Tylko w tym tygodniu w Kanadzie potwierdzono 145 przypadków wirusa. Tamtejsze władze odnotowały 3 przypadki śmiertelne. Siedem z dziesięciu kanadyjskich prowincji jest dotkniętych pandemią.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) przy ONZ Tedros Adhanom Ghebreyesus stwierdził, że zasięg koronawirusa jest już tak duży, że można mówić o pandemii.

WHO zorganizowała w środę specjalną konferencję prasową w sprawie rozprzestrzeniania się na świecie groźnego wirusa. Jak stwierdził jej szef mamy już do czynienia z pandemią. Ghebreyesus powiedział – “To nie jest tylko kryzys zdrowia publicznego. To kryzys, który dotknie każdy sektor, więc każdy sektor i każda osoba musi być zaangażowana w walkę. Od początku powiedziałem, że kraje muszą przyjąć podejście oparte na rządach i społeczeństwie, oparte na kompleksowej strategii zapobiegania infekcjom, ratowania życia i minimalizacji skutków” – pisaliśmy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pandemia to taka forma epidemii, która przekracza granice jednego kontynentu i rozpowszechnia się na całym świecie. Jak do tej pory wykryto 121 tysięcy przypadków zakażeń w 114 krajach. Około 4,3 tysiąca osób zmarło. Najbardziej zagrożone kraje, w których liczba zakażonych jest wyższa niż 1000 to Chiny, USA, Włochy, Niemcy, Hiszpania, Iran i Korea Południowa. Jednak w Chinach, w których pojawił się nowy groźny wirus, są już dane o wyhamowaniu epidemii.

“Pandemia nie jest słowem używanym lekceważąco lub nieostrożnie. To słowo, którego niewłaściwe użycie może wywołać nieuzasadniony strach lub nieuzasadnioną akceptację zakończenia walki, prowadząc do niepotrzebnego cierpienia i śmierci” – podkreślił szef WHO.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply