Przywódca Chin Xi Jinping odwiedził we wtorek Wuhan, epicentrum wybuchu koronawirusa. Stało się to po raz pierwszy od wybuchu epidemii. Jak informuje agencja Reuters, jest to znak, że Pekin wierzy, iż jego wysiłki na rzecz ograniczenia epidemii wirusa są skuteczne.

Jego przybycie do miasta, w którym wirus po raz pierwszy zaatakował pod koniec ubiegłego roku, nastąpiło po tym, jak jego rozprzestrzenianie się w Chinach kontynentalnych gwałtownie zwolniło w ubiegłym tygodniu.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Informacje o wizycie spowodowały wzrost chińskich akcji. Indeks blue-chip CSI300 wrócił na swój dawny poziom po porannym spadku o 1%.

„Oczywiste jest, że Xi nie mógł wcześniej odwiedzić Wuhan, ponieważ ryzyko zarażenia się tam wirusem było początkowo zbyt wysokie” – powiedział Reuters Zhang Ming, profesor Uniwersytetu Renmin w Pekinie.

„Jest tam, aby zbierać żniwa. Jego obecność oznacza, że ​​KPCh (Komunistyczna Partia Chin) może wkrótce ogłosić zwycięstwo nad wirusem” – powiedział Zhang.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Chiny spotkały się początkowo z krytyką, spowodowaną zbyt wygórowaną (w opinii zagranicznych obserwatorów) reakcją na wybuch epidemii koronawirusa. Zdaniem obserwatorów z zagranicy działania chińskich władz były wygórowane. Jednak okazuje się, że wysiłki w zakresie kontroli epidemii, w tym blokada prowincji Wuhan i Hubei, były skuteczne w ograniczaniu liczby zachorowań.

Podczas podróży do Wuhan Xi „odwiedza i wyraża uznanie dla pracowników medycznych, wojskowych, pracowników społeczności, funkcjonariuszy policji, urzędników i wolontariuszu, którzy walczyli z epidemią na pierwszej linii frontu, a także mieszkańców regionu i pacjentów ”, poinformowała chińska agencja informacyjna Xinhua.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Łączną liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Chinach kontynentalnych wynosi 80 754.

Narodowa Komisja Zdrowia Chin poinformowała we wtorek, że udało się zmniejszyć dynamikę rozprzestrzeniania wirusa w Wuhan oraz prowincji Hubei.

W Wuhan zamknięto 12 z 14 tymczasowych szpitali zajmujących się leczeniem pacjentów z koronawirusem. Pozostałe dwa zostaną zamknięte w najbliższym czasie.

Oprócz Chin najwięcej przypadków zakażenia odnotowały Włochy, Korea Południowa i Iran.

Od wybuchu epidemii 59 887 pacjentów w Chinach zostało wypisanych ze szpitali. Po wypisaniu muszą jednak przejść 14-dniową kwarantannę.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Reuters / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz