Kanclerz Niemiec Angela Merkel została poddana kwarantannie – okazało się, że lekarz, który z którym miała kontakt, był zarażony koronawirusem. Szefowa niemieckiego rządu będzie teraz regularnie badana na obecność koronawirusa.

Rzecznik niemieckiego rządu podał w niedzielę wieczorem, że Merkel poddała się 14-dniowej kwarantannie domowej po tym, jak u lekarza, który dawał jej zastrzyk, wykryto koronawirusa. Niemiecka kanclerz przechodziła w piątek profilaktyczne szczepienie przeciwko pneumokokom.

Merkel zdecydowała o poddaniu się kwarantannie domowej. W następnych dniach będzie kierować niemieckim rządem z domu.

U kanclerz Niemiec będą regularnie wykonywane testy na obecność koronawirusa, ponieważ, jak stwierdził rzecznik rządu, jeden test jest niewystarczający.

Jak pisaliśmy, wcześniej w niedzielę w ramach walki z epidemią koronawirusa Angela Merkel uzgodniła z premierami krajów związkowych wydanie zakazu bezpośredniego kontaktowania się więcej niż dwóch osób. Zakaz nie będzie dotyczył członków tej samej rodziny oraz osób żyjących w jednym gospodarstwie domowym.

Niemieckie władze nie zdecydowały się na wprowadzenie zakazu opuszczania domu, ponieważ jak stwierdzono, największe zagrożenie infekcją niosą bliskie kontakty społeczne, a nie wychodzenie z domu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że dwutygodniową kwarantannę odbywa obecnie inny szef rządu – premier Kanady Justin Trudeau. 12 marca u jego żony, która wróciła z Londynu, testy na obecność koronawirusa dały wynik pozytywny. Sam Trudeau nie zachorował.

Kresy.pl / welt.de / onet.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz