Nie wystarczy objąć całego kraju kwarantanną, by pokonać koronawirusa – stwierdził w niedzielę Mike Ryan, ekspert ds. sytuacji nadzwyczajnych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Aby uniknąć odrodzenia się wirusa, należy testować wszystkie podejrzane przypadki – dodał.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa (PAP), ekspert WHO stwierdził w rozmowie z BBC, że „powinniśmy skupić się na znajdowaniu chorych i zakażonych oraz na izolowaniu ich, na znajdowaniu ludzi, z którymi się kontaktowali i izolowaniu ich”.

Zobacz także: Ministerstwo Zdrowia: 1084 osoby hospitalizowane z podejrzeniem koronawirusa, 627 potwierdzonych przypadków

„Niebezpieczeństwo polega na tym, że jeśli nie zastosujemy teraz silnych środków ochrony zdrowia publicznego, to choroba powróci, gdy ograniczenia ruchu i kwarantanny zostaną zniesione” – dodał Ryan.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wiele krajów europejskich oraz Stany Zjednoczone poszły za przykładem Chin i innych krajów azjatyckich, wprowadzając drastyczne ograniczenia w walce z nowym koronawirusem, m.in. zamykając szkoły, bary i restauracje oraz zalecając pracę z domu.

Zobacz także: DPA: Niemcy zakazują kontaktów pomiędzy więcej niż dwiema osobami

Ryan zaznaczył, że Chiny, Singapur i Korea Południowa połączyły ograniczenia w ruchu obywateli z testowaniem każdego podejrzanego przypadku. W jego opinii te państwa powinny być wzorem postępowania dla Europy, która zdaniem WHO stała się teraz epicentrum pandemii.

pap / wnp.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz