Od 1 października w Niemczech obowiązują nowe obostrzenia pandemiczne. Ma to związek ze wzrostem zakażeń koronawirusem. Niemieckie władze przygotowują się także do kolejnej dużej akcji szczepień.

W Niemczech obowiązują od 1 października nowe przepisy. Maseczki ochronne FFP2 są obowiązkowe w szpitalach, domach opieki, gabinetach lekarskich i innych placówkach służby zdrowia, a także dla wszystkich osób w wieku od 14 lat w pociągach dalekobieżnych – podało Deutsche Welle w Sobotę. Dzieci od 6 do 13 roku życia mogą nosić zwykłe maseczki chirurgiczne.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

0 PLN    (0%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Negatywny wynik testu na Covid-19 jest wymagany przy wejściu do szpitali i ośrodków opiekuńczych. Pracownicy tych placówek musza wykonywać test co najmniej trzy razy w tygodniu.

Rządy poszczególnych landów mogą wprowadzać dalsze obostrzenia, np. poprzez rozszerzenie obowiązku noszenia maseczek ochronnych na pomieszczenia zamknięte, jak sklepy i restauracje czy wydarzenia kulturalne, sportowe i rekreacyjne. Restrykcje nie dotyczyłby jednak osób z aktualnym negatywnym testem na koronawirusa.

Zobacz także: Niemiecka policja obawia się o bezpieczeństwo wewnętrzne. Powodem kryzys energetyczny i obostrzenia covidowe

Od 1 października w Niemczech szczepienie przypominające – czyli trzeci zastrzyk – jest wymagane, aby zostać uznanym za osobę „w pełni zaszczepioną”. Niemieckie władze przygotowują się także do kolejnej dużej akcji szczepień.

Zobacz także: Niemieckie władze przygotowują się na zimowe protesty

dw.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz