Japońska firma Shionogi rozpoczęła testowanie na ludziach pierwszej pigułki przeciwko Covid-19. Tabletka jest podawana raz dziennie. Ma zneutralizować koronawirusa w mniej niż tydzień. W walce z pandemią Shionogi dołączyła do Pfizer Inc. oraz Merck&Co.

Japońska firma Shionogi poinformowała, że udało jej się opracować pigułkę przeciw Covid-19 – podaje „Wall Street Journal” (WSJ). Aktualnie testowane są skutki uboczne preparatu. Rozpoczęły się w tym miesiącu i będą prawdopodobnie trwały do przyszłego roku.

„WSJ” przypomina, że Shionogi jest opóźniona w swoich badaniach o kilka miesięcy w stosunku do firm Pfizer i Merck, które rozpoczęły testowanie tabletek przeciw Covid-19. Pfizer informował, że jego lek – zażywany dwa razy dziennie – może być już w tym roku gotowy do wprowadzenia na rynek.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Zobacz także: Rozpoczęto produkcję polskiego leku na Covid-19

Medium zwraca uwagę, że trzy wspomniane firmy chcą wypełnić jedną z największych luk w walce z pandemią koronawirusa. Wyniki badań pokazują, że szczepionki są skuteczne w zapobieganiu poważnych chorób powodowanych przez znane szczepy wirusa SARS-CoV-2, także szczep Delta. Część ludzi nie chce się jednak szczepić, a zakażenie może występować także u zaszczepionych osób.

Zobacz także: Izrael: 80 proc. zaszczepionych, którzy zakazili się koronawirusem, nie infekowało innych

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Siedziba firmy Shionogi znajduje się w Osace. „WSJ” przypomina, że Shionogi jest producentem przełomowego leku obniżającego cholesterol – Crestor.

wsj.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz