Rozpoczęto produkcję polskiego leku na koronawirusa

Polska firma farmaceutyczna Biomed we wtorek 18 sierpnia rozpoczęła produkcję pierwszej partii leku na COVID-19 – poinformowali przedstawiciele spółki podczas konferencji prasowej, która odbyła się na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

We wtorek polska firma farmaceutyczna Biomed rozpoczęła produkcję pierwszej partii leku na COVID-19 . Przedstawiciele spółki poinformowali o tym podczas konferencji prasowej, która odbyła się na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP).

„Jako pierwsi na świecie startujemy z produkcją leku na COVID-19” – ogłosił lubelski senator dr Grzegorz Czelej, który jest jednym z współautorów projektu.

Czytamy, że polski lek na koronawirusa jest produkowany z osocza ozdrowieńców. Zawiera ono przeciwciała specyficzne IgG przeciwko SARS-CoV-2. Około 1,5 miesiąca zajmie proces produkcyjny pierwszej serii leku.

Dr Grzegorz Czelej zaapelował także do Unii Europejskiej o utworzenie banków osocza i zwiększenie środków na zbieranie i przechowywanie osocza z przeciwciałami.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Podczas konferencji „Start produkcji polskiego leku na COVID-19” omówione zostały także wyniki dotychczasowych badań w prowadzonych w Polsce i na świecie, a także postępy w zakresie leczenia przeciwciałami, które pochodzą od osób zakażonych koronawirusem.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: USA: Ponad 170 tys. ofiar śmiertelnych koronawirusa 

Biomed poinformował, że pierwsza partia leku zostanie przeznaczona do testów klinicznych.

Autorami opisywanej koncepcji leku są: dr Grzegorz Czelej, senator RP z ziemi lubelskiej oraz prezes Waldemar Sierocki, członek rady nadzorczej Biomed Lublin.

pap / fakty.interia.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz