„Dzisiaj składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia” – poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski.

We wtorek minister Łukasz Szumowski poinformował, że rezygnuje z funkcji szefa resortu zdrowia. „Składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia, pozostaję posłem, wracam do pracy zawodu lekarza” – Ministerstwo Zdrowia cytuje jego wypowiedź.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1279.18 PLN    (5.81%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Podkreślił, że „nie znika, nie odchodzi, pozostaje w przestrzeni publicznej, będzie nadal posłem”.

„Wracam do zawodu, jestem kardiologiem, chciałbym wrócić do instytutu, wrócić do leczenia pacjentów” – wyjaśnił Szumowski.

Minister zwrócił uwagę, że rozmowy w kwestii tej decyzji trwały już od pewnego czasu. Zadekalrował, że chciał dokończyć wiele spraw, m.in. informatyzację systemu ochrony zdrowia.

„Nie wszystko nam się udało, ale efekty widać w ocenie Polaków” – powiedział minister.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Warto przypomnieć, że w poniedziałek rezygnację złożył także wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

„Dziś ostatni z moich 944 dni pracy w Ministerstwie Zdrowia. Decyzja kilkukrotnie już odkładana, ale dzięki temu też dobrze przemyślana. Kiedy przychodziłem na Miodową, miałem wiele obaw, czy podołam zadaniom, które mi powierzono” – napisał wiceminister w mediach społecznościowych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Decyzja ministra Szumowskiego budzi kontrowersje w przestrzeni publicznej.

Przypomnijmy, że Ministerstwo Zdrowia kupiło w marcu za łączną kwotę 5 mln złotych maseczki ochronne, które nie spełniały norm obowiązujących w Polsce. Pośrednikiem transakcji miał być brat ministra zdrowia. Opozycja domagała się wówczas dymisji ministra Łukasza Szumowskiego.

Posłowie, którzy w połowie maja przeprowadzili kontrolę poselską w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) twierdzili, że spółka powiązana z rodziną Łukasza Szumowskiego w okresie rządów PiS otrzymała od państwa 140 mln złotych. Pisaliśmy o tym na łamach naszego portalu.

Zobacz także: Spółka brata ministra Szumowskiego otrzymała od państwa 22 miliony złotych

Informowaliśmy, że wyniki sondażu przeprowadzonego pod koniec maja pokazywały, że ponad 40 proc. respondentów uważało wówczas, że minister zdrowia Łukasz Szumowski powinien zostać zdymisjonowany .

twitter.com / politykazdrowotna.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz